Pārtika

Vidējā darba alga Smiltenes pienā sasniegusi 975 eiro

Sandra Dieziņa, 03.04.2017

Smiltenes piena līdzīpašniece Gita Mūrniece

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Piena produktu ražotājs a/s Smiltenes piens pagājušo gadu pabeidzis ar 16,6 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5 % vairāk nekā gadu iepriekš. Smiltenes piena līdzīpašniece un padomes priekšsēdētāja Gita Mūrniece atklāj, ka apgrozījums audzis, jo izdevies iepirkt un pārstrādāt vairāk piena. Uzņēmuma dati rāda, ka 2016. gadā pavisam iepirkti 36,2 tūkstoši tonnu piena, tostarp arī vājpiens un krējums, kas ir par 11 % vairāk nekā gadu iepriekš.

Savukārt, peļņa uzņēmumam pieauga par 22 %, sasniedzot 820 tūkstošus eiro. Vidējā darba alga uzņēmumā pagājušajā gadā augusi par 7 %, sasniedzot 975 eiro.

2016. gadā Smiltenes piens investējis 703 941 eiro, tostarp 58 % ieguldīti jaunos pamatlīdzekļos, bet 42 % - esošo iekārtu modernizācijā un ēku kapitālajā remontā. Mozzarella siera ražošanas līnijā pērn uzņēmums ieguldījis 46 tūkstošus eiro, savukārt ELFLA projekta ietvaros iegādātas iekārtas produkcijas svēršanai un marķēšanai par kopējo summu 51 400 eiro.

Šopavasar ELFLA projekta ietvaros plānots nodot ekspluatācijā biezpiena desertu ražošanas un pildīšanas iekārtu un resursu vadības sistēmu Horizon. Vēl projekta ietvaros paredzēts iegādāties automātisko trauciņu aizkausēšanas iekārtu.

Mūrniece uzskata, ka eksporta tirgos mums jāmāk piedāvāt dažādus nišas produktus. Pēc Krievijas embargo uzņēmums aktīvi meklē jaunus tirgus. Pašlaik sieru uzņēmums eksportē uz Moldovu, Izraēlu, arī uz ASV. Uz ASV paredzēts eksportēt saldētus produktus, piemēram, biezpiena tortes, bet vēl jāpieslīpējas. Visi grib produktus par lētu cenu, bet tagad, kad cēlās piena cenas, jāskatās, ko varam sabalansēt un kur vēl varam dabūt zemākas izmaksas, atzīst uzņēmuma vadītāja.

Viņa vēl piebilst, ka viena no lielākajām un svarīgākajām investīcijām šogad ir ražošanas notekūdeņu priekšattīrīšanas iekārta, kuru paredzēts palaist līdz šī gada beigām – tās izmaksas būs ap 300 – 400 tūkstošiem eiro.

Pavisam uzņēmumā strādā 132 darbinieki, pērn nodokļos samaksāti 1,186 miljoni eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru