Ražošana

Vidējā elektroenerģijas cena nedaudz pakāpusies

Žanete Hāka, 31.10.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā nedēļā vidējā elektroenerģijas cena Latvijā un Lietuvā bija 39,80 eiro/MWh jeb par 3% vairāk, nekā abās valstīs novērots nedēļu iepriekš, informē AS Latvenergo.

Elektroenerģijas cenu pieaugumu abās valstīs pamatā veicināja augstāks elektroenerģijas cenu līmenis kaimiņvalstīs, kā arī par 6% mazāka elektroenerģijas importam pieejamā kapacitāte no Igaunijas, kas tādējādi samazināja importētās elektroenerģijas apjomu no Igaunijas par 7%. Kopumā elektroenerģijas cena gan Latvijā, gan Lietuvā pagājušonedēļ svārstījās no 27,33 eiro/MWh līdz 69,17 eiro/MWh.

Igaunijā vidējā tirgus cena pagājušonedēļ palielinājās par 7% un sasniedza 39,79 eiro/MWh, un kopumā nedēļas laikā cenas Igaunijā arī svārstījās no 27,33 eiro/MWh līdz 69,17 eiro/MWh. Līdz ar stabilu darbību abos Baltijas starpsavienojumos ar Skandināvijas valstīm elektroenerģijas cenas visās trīs Baltijas valstīs gandrīz visās nedēļas stundās bija vienādas ar elektroenerģijas cenām Somijā, un vidējā elektroenerģijas cena Latvijā bija tikai par vidēji 1 centu augstāka nekā Somijas tirgū.

Pagājušās nedēļas laikā Baltijā elektrostacijas saražoja 88 % no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas. Visvairāk elektroenerģijas importēja Lietuva – 74 % no kopējā patēriņa. Latvija saražoja par 2 % vairāk nekā patērēja un to sekmēja augstais pieprasījums pīķa stundās darba dienās (no 8 rītā līdz 8 vakarā), kad Latvija kopā saražoja 72.6 GWh jeb 16.8 % vairāk nekā patērēts. Igaunija pagājušajā nedēļā saražoja par 52 % vairāk elektroenerģijas, nekā patērēja.

Komentāri

Pievienot komentāru