Mazumtirdzniecība

VIDEO: Āgenskalna tirgus zaudējumus atgūst internetā

Ilze Žaime, 17.04.2020

Jaunākais izdevums

Reaģējot uz pārmaiņām pircēju paradumos, Āgenskalna tirgus komanda dažu dienu laikā izveidoja iepirkšanās platformu internetā, tirgošanos turpinot tiešsaistē.

Sūtījumi tiek komplektēti sadarbībā ar Kalnciema kvartāla tirgu, un reaģējot uz pieprasījumu, izsniegti Āgenskalna tirgus paviljonā "Siltumnīca" vai piegādāti mājās trīs reizes nedēļā. Tirgus pārstāve Una Meiberga skaidro, ka tik ātri nodrošināt šādu pakalpojumu izdevies, pateicoties jau esošajai zemnieku un mājražotāju datu bāzei, kā arī pieredzei šajā jomā. "Tas darbojas tā, ka zemnieki atved produkciju mums, mēs to sašķirojam, un tad cilvēki lielākoties paši brauc pakaļ, vai izvēlas piegādi mājās. Programmēšanas speciālisti darbojas, lai optimāli risinātu tehniskos jautājumus, un piegādes veic vairāki kurjeri, kas tikko zaudējuši darbavietas citos uzņēmumos," stāsta U.Meiberga.

Pieprasījums tirgos mazinājās līdz ar ārkārtas situācijas izsludināšanu valstī. "Cilvēki vēlas ieturēt distanci un līdz ar to tirgus darbība ir mazinājusies. Tagad daļu no zudušā tirdzniecības apjoma atsver interneta tirgus," paskaidro U.Meiberga. Pateicoties šim piedāvājumam, iespēja droši iepirkties ir nodrošināta gan līdzšinējajiem tirgus apmeklētājiem, gan jauniem klientiem, kas meklēja drošas iepirkšanās iespējas.

Savukārt tirgotāji vēl aizvien izrāda vēlmi un ieinteresētību braukt un tirgoties arī paši. Gan viņi, gan apmeklētāji apzinoties, ka iepirkšanās tirgū, svaigā gaisā, joprojām ir veselīgāka alternatīva tirdzniecībai iekštelpās, norāda U.Meiberga.

Kalnciema un Āgenskalna tirgus darbinieki un komandas biedri dīkstāvē nesēž. Palikt mājās izvēlējušies tikai gados vecākie darbinieki un tie, kam mājās tagad ir jārūpējas par bērniem, taču pārējie, kas līdz šim vairāk nodarbojās ar pasākumu organizēšanu, tagad rūpējas par interneta tirgus darbību.

Pēc paziņojuma par tirgu internetā organizatorus priecējusi tūlītēja atsaucība no iedzīvotāju puses. Interesi izrādījuši uzreiz tūkstoš cilvēku un arī pasūtījumu skaits katru nedēļu palielinājies. "Otrajā interneta tirgus darbības nedēļā pārgājām uz piegādēm trīs reizes nedēļā. Tas ir milzīgs darbs mums pašiem, bet, domājot par cilvēkiem, sapratām, ka tā būs ērtāk," stāsta tirgus pārstāve. Viņa paskaidro, ka pirmā pasūtījuma izsniegšanas diena bijusi visdarbīgākā, vēlāk pasūtījumu skaits izlīdzinājies.

Šobrīd cilvēkiem ļoti patīk sezonas aktualitātes, piemēram, mikro dīgsti, bērzu sulas. Interese ir arī par kvalitatīvu bioloģisko gaļu, ko ir grūti atrast citur, zivīm, mājas piena produktiem un citiem produktiem. Arī mājās cepta maize esot iecienīta. "Cilvēki joprojām izvēlas tieši to, kas ir tirgus īpašā specifika - vietējā, kvalitatīvā un bioloģiskā produkcija. Svarīgi ir tas, ka produktu klāstu mēs paši labi zinām un esam pārbaudījuši. Šeit iepērkoties, cilvēki var paļauties uz to, ka produkti būs labi, svaigi, kā arī šeit vienmēr var sniegt arī savu atgriezenisko saiti," stāsta U.Meiberga.

Gadījumos, kad zemnieki atsūta mazāk vai vairāk produkcijas, organizatori cenšas, lai visi klienti savu sūtījumu tomēr saņemtu. "Esam braukuši arī paši pēc aizmirstas tītara filejas, jo apzināmies, ka, iespējams, tieši tās dēļ vispār tika veikts šis pasūtījums," atceras U.Meiberga.

Viņa piebilst, ka šobrīd cieš ne tikai tirgus darbība, bet viss Kalnciema kvartāla bizness kopumā, tostarp nekustamo īpašumu tirgus, veikala un kafejnīcas darbība, apturēta ir arī pasākumu rīkošana. Arī apģērbu un amatniecības izstrādājumu tirdzniecība Kalnciema kvartālā sestdienās tagad ir liegta.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šajā ziemā Āgenskalna tirgus papildināts ar jaunu ziemas paviljonu, tādējādi paredzot plašāku preču klāstu.

No decembra Āgenskalna tirgū pastāvīgi darbojas jauns paviljons, kur ikdienā var iegādāties dārzeņus un augļus, pienu un olas, gaļu un zivis, maizi un konditorejas izstrādājumus.

Investīcijas jaunā paviljona izveidē pagaidām netiek izpaustas.

Visu decembri tirgus pagalmu piepildīs arī visu izmēru un kuplumu egles. Tāpat varēs iegādāties austrumu saldumus un lietuviešu halvu, kazas sieru, bišu maizi, sukādes, ievārījumus, piparkūku mīklu, kā arī karstvīnu un "street food".

Decembra sestdienās un svētdienās Āgenskalna tirgū tirgosies vairāk nekā 20 Latvijas mājražotāji.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai nodrošinātu Vidzemes tirgus attīstību, AS "Rīgas Centrāltirgus" Rīgas domes uzdevumā izsludina nekustamā īpašuma Brīvības ielā 90A, Rīgā nomas un apbūves tiesību mutisku izsoli.

Nekustamā īpašuma iznomāšanas mērķis ir tā atjaunošana un attīstīšana, Vidzemes tirgus darbības nodrošināšana, uzturēšana un apsaimniekošana.

Izsoles noteikumi paredz, ka Nomniekam būs jāatjauno un jāattīsta divas esošās vēsturiskās tirgus ēkas, jāiekārto tirgus laukums ar tirdzniecības vietām.

Jāuzbūvē darījumu ēka, palīgēkas un skatuve, kas paredzēta kultūras aktivitāšu nodrošināšanai. Kā arī, jāizveido autostāvvieta un apzaļumots aktīvās atpūtas laukums gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Nomas līgums tiks slēgts uz 30 gadu termiņu.Izsole notiks 2019. gada 9. martā plkst. 11 AS “Rīgas Centrāltirgus” telpās Nēģu ielā 7, Rīgā, 3.stāva zālē.

Jau vēstīts, ka potenciālajiem nomniekiem pirms dalības izsolē tiks prasīta arī astoņu miljonu eiro liela investīciju garantija. "Šāda garantija tiks pieprasīta, lai konkursā piedalītos tikai nopietni investori. Teritorijai ir jāsaglabā tirgus funkcija, un mēs te negribētu redzēt lielveikalu. Šim projektam jābūt tādam, lai tas atdzīvinātu visu apkaimi," iepriekš skaidroja Rīgas mērs. Šāda summa tika izvēlēta, jo Āgenskalna tirgus investoriem bija nepieciešams garantēt piecus miljonus eiro lielas investīcijas, bet Vidzemes tirgus ir lielāks.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ekonomika

Kā nodibināt e-Uzņēmumu: no A līdz Z

Db.lv, 19.05.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai palīdzētu visiem topošajiem un esošajiem uzņēmējiem nodibināt un attīstīt e-Uzņēmumu, "Citadele" un Ekonomikas ministrija 19. maijā no plkst. 10.00 līdz 11.30 organizē bezmaksas vebināru – "Kā nodibināt e-Uzņēmumu: no A līdz Z".

Vebinārā eksperti stāstīs, kā nodibināt savu uzņēmumu un digitālajā komercijā integrēt klientu maksājumus, e-Identitāti un eParakstu, kur saņemt finansējumu savām idejām, kā arī sniegs citus noderīgus padomus ceļā uz komercijas attīstīšanu internetā.

Vebināra darba kārtība:

10.00- 10.10 Vebināra atklāšana:

Raimonds Aleksejenko, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks

Uzņēmēja stāsts: Kārlis Dambergs, Āgenskalna tirgus un Kalnciema kvartāla tirgus īpašnieks

10.10- 10.20 Anete Pētersone, Uzņēmumu reģistra valsts notāre – Dibināt uzņēmumu attālināti ir ērti un mūsdienīgi

Komentāri

Pievienot komentāru