Jaunākais izdevums

Autoservisu un rezerves daļu veikalu tīkla "Gros Auto" komanda ir pārliecināta, ka šī krīze ir iespēju laiks, tikai jābūt gataviem mainīties un meklēt jaunus risinājumus.

Tāpēc kopš aprīļa, ņemot vērā Covid-19 uzliesmojuma radīto situāciju, autoservisu tīkls radis risinājumu, kā nezaudēt klientus un ieviesis piedāvājumu bez maksas aizbraukt pakaļ klientu automašīnām, kurām nepieciešams remonts, un pēc apkopes tās nogādāt atpakaļ.

SIA "Gros Auto Grupa" pakalpojumu "Aizvedam/atvedam" ieviesusi, respektējot klientu vēlmi nedoties ārā no mājām un neapmeklēt sabiedriskas vietas, piemēram, autoservisus. Pakalpojums pagaidām ir pieejams Rīgā, Jūrmalā un Kuldīgā, kur atrodas arī uzņēmuma autoservisi, taču uzņēmuma pārstāvis Māris Feldbergs teic, ka, vadoties pēc pieprasījuma, pakalpojums varētu tikt attīstīts arī plašākā teritorijā.

Autoservisu nākotne

Ņemot vērā, ka pakalpojums ir samērā jauns, klientu atsaucība esot pārsteidzoši laba. Klientiem no sākuma bijis jāpierod, ka ar viņu automašīnām pārvietosies kāds cits, bet, lai garantētu drošību, uzņēmums, izvērtējot visus riskus, papildus apdrošina arī katru automobili, ko pārvieto "Gros Auto" darbinieki, stāsta M.Feldbergs. Tāpat tiek īstenotas arī visas primārās higiēnas prasības, klientu automašīnās tiek lietoti vienreizlietojami sēdekļu un stūres pārvalki.

Pērn uzņēmums sāka piedzīvot arī iekšējas pārmaiņas, optimizējot darbinieku skaitu un pilnībā mainoties uzņēmuma vadībai. Uzņēmuma īpašnieki palikuši nemainīgi, un "Gros Auto" joprojām ir 100% vietējā kapitāla uzņēmums.

Vaicāts par to, kā pēdējos gados kopumā ir mainījies autoservisu darbs, M.Feldbergs norāda, ka auto parks mainās, tas paliek jaunāks. "Mainoties auto tehnoloģijām, pirmkārt mums ir jāseko līdzi laikam ar programmu nodrošinājumu, jo mūsdienās bez datora mašīnas apkopi vairs nevar veikt. Tas ir viens virziens, kurā mēs attīstāmies. Arī jaunās tendences, kad koplietošanas transports ienāk lielās pilsētās, nozīmē to, ka daudziem paradumi pamainīsies, bet ne visiem," teic biznesa attīstības vadītājs. Viņš gan piebilst, ka par spīti lielajām koplietošanas transporta iespējām, vienmēr būs cilvēki, kam auto nozīmēs ko vairāk par pārvietošanās līdzekli, līdz ar to arī nepieciešamība pēc servisa nezudīs.

Jaunas asinis un jauni plāni

Tagad izsludinātā ārkārtas stāvokļa dēļ dažiem administrācijas darbiniekiem bijis jādodas dīkstāves atvaļinājumos, un, kā norāda uzņēmuma pārstāvji, to veicināja pat tāda nepieciešamība kā atļautā cilvēku skaita ierobežošana vienā telpā. Savukārt pārdošanas un servisa jomā uzņēmums aktīvi meklē jaunus darbiniekus un izmanto iespēju, kad Latvijā atgriezušies daudzi valstspiederīgie. "Tiek izstrādāts jauns biznesa plāns, ir jaunas asinis, jauni plāni," teic M.Feldbergs.

Viņš informē, ka "Gros Auto" lielākie klienti ir saistīti ar loģistiku - tie ir vai nu preču, vai pasažieru pārvadātāji. 53% uzņēmuma klientu ir juridiskas personas. Tiem, kas līdz šim pārvadāja pasažierus, šobrīd bizness ir apstājies, savukārt tiem, kas piegādā preces, darījumu skaits ir audzis. Pieprasījums pēc piegādēm ir milzīgs, līdz ar to arī nepieciešamība pēc servisa palielinās.

Tā kā uzņēmuma pamatdarbībā ietilpst arī preču vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība, Covid-19 izraisītās ārkārtas situācijas dēļ nācies saskarties arī ar mazu aizķeršanos saistībā ar preču importu. "Aizkavējās pāris kravas no Itālijas, un, kad Polijā aizslēdza robežas, caur to vestās tranzītkravas no Vācijas arī kavējās. Taču darbs neapstājās, mums noliktavā bija gana daudz rezervju," stāsta uzņēmuma pārstāvis.

Tagad viss atvests, pateicoties metodei, ko ieviesa Itālijas pārvadātāji. Visa prece tika aizvesta līdz Itālijas robežai, tur dezinficēta, tad pārkrauta un pēc divām dienām vesta tālāk ar citas valsts automašīnu. Un tas pats Polijā. "Tas, protams, aizņēma vairāk laika nekā ierasts, bet piegādātāji meklēja veidus, lai kravas nonāktu galamērķos," norāda M.Feldbergs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Piektdien gājis bojā automašīnu rezerves daļu tirgotāja SIA "Gros auto grupa" īpašnieks Gunvaldis Groskops.

Valsts policijā informēja, ka šodien Babītes pagastā ceļa posmā uz Brīvkalniem automašīnā atrasts kāda vīrieša līķis ar šautu brūci. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka, iespējams, izdarīta pašnāvība.

Policija ir nozīmējusi nepieciešamās ekspertīzes un turpina noskaidrot notikušā apstākļus. Saistībā ar notikušo ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 12.nodaļas "Nonāvēšana".

Gros auto grupa izbeigta tiesiskās aizsardzības procesa lieta 

Rīgas rajona tiesa izbeigusi automašīnu apkopes un remonta uzņēmuma SIA "Gros auto...

Izmeklēšanas interesēs Valsts policija šobrīd plašāku informāciju nesniedz.

Kā liecina liecina "Firmas.lv" informācija, pērn būtiski pasliktinājās "Gros auto grupa" finanšu situācija. Uzņēmuma apgrozījums 2019.gadā bija 8,941 miljons eiro, kas bija par 8,3% mazāk nekā gadu iepriekš, bet zaudējumi sasniedza 2,128 miljonus eiro pretēji peļņai 2018.gadā. "Gros auto grupa" apgrozījums 2018.gadā bija 9,748 miljoni eiro un peļņa - 223 459 eiro.

Gunvaldis Groskops db.lv stāsta par «ļoti agresīvo un negodīgo konkurenci» auto rezerves daļu tirdzniecībā 

Pašmāju auto rezerves daļu un piederumu tirdzniecības tīkls GROS AUTO atvēris 15....

Vadības ziņojumā bija arī atzīmēts, ka 2020.gadā uzņēmuma finanšu stāvokli būtiski ietekmēja Covid-19 pandēmija, kuras ietekmē "Gros auto grupa" apgrozījums būtiski samazinājies, bet uzņēmuma izmaksu līmenis nav samazinājies tik strauji.

Šogad 14.augustā "Gros auto grupai" tika ierosināta tiesiskās aizsardzības procesa lieta, tomēr 16.oktobrī Rīgas rajona tiesa to izbeidza. Tiesiskās aizsardzības process kompānijai tika izbeigts, jo pasākumu plānu neatbalstīja kreditoru vairākums.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka kompānijai šogad 26.novembrī bija nodokļu parāds Valsts ieņēmumu dienestam 1,67 miljonu eiro apmērā.

Uzņēmums reģistrēts 1994.gadā un tā pamatdarbība ir vieglo automobiļu rezerves daļu, motoru eļļu, riepu un piederumu mazumtirdzniecība un vairumtirdzniecība. "Gros auto grupa" pamatkapitāls ir 1,399 miljoni eiro.

Groskops uzrādīts kā patiesais labuma guvējs arī mikrosabiedrībā "Gros auto GP", kas pēdējos gados strādājusi ar aptuveni 50 000 eiro apgrozījumu un 19 000 līdz 26 000 eiro zaudējumiem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas rajona tiesa izbeigusi automašīnu apkopes un remonta uzņēmuma SIA "Gros auto grupa" tiesiskās aizsardzības procesa lietu, liecina Maksātnespējas reģistra informācija.

Tiesiskās aizsardzības process kompānijai izbeigts, jo pasākumu plānu nav atbalstījis Maksātnespējas likumā noteiktais kreditoru vairākums.

Lēmumu par procesa izbeigšanu tiesa pieņēmusi piektdien, 16.oktobrī.

Jau vēstīts, ka tiesiskās aizsardzības procesa lieta "Gros auto grupai" tika ierosināta šogad 14.augustā.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka kompānijai šogad 7.oktobrī bija nodokļu parāds Valsts ieņēmumu dienestam 1,472 miljonu eiro apmērā.

Uzņēmuma finanšu dati par 2019.gadu vēl nav publiskoti, bet 2018.gadā kompānija strādāja ar 9,748 miljonu eiro apgrozījumu un 223 459 eiro peļņu.

"Gros auto grupa" pieder Gunvaldim Groskopam.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas rajona tiesa ierosinājusi automašīnu tirgotāja SIA "Gros auto grupa" tiesiskās aizsardzības procesa lietu, liecina "Firmas.lv" informācija.

Tiesiskās aizsardzības procesa lieta ierosināta piektdien, 14.augustā.

Vienlaikus "Firmas.lv" informācija liecina, ka kompānijai šogad 7.augustā bija nodokļu parāds 839 759 eiro apmērā.

Uzņēmuma finanšu dati par 2019.gadu vēl nav publiskoti, bet 2018.gadā kompānija strādāja ar 9,748 miljonu eiro apgrozījumu un 223 459 eiro peļņu. "

"Gros auto grupa" pieder Gunvaldim Groskopam.

Komentāri

Pievienot komentāru