[VIDEO] Mana pieredze: Digitālās drukas biznesu sāk garāžā

2018. gada 20. novembris plkst. 6:20
Dalies ar šo rakstu

Mūsdienās uzņēmuma ģeogrāfiskā atrašanās vieta attīstības iespējas vairs būtiski neietekmē, jo modernās tehnoloģijas un internets visiem komersantiem sniedz vienlīdzīgas iespējas.

To DB norāda SIA Amati projekts valdes locekle Elīna Kaļva. Viņas radītais uzņēmums, kas savu darbību sāka īpašnieces garāžā, nodarbojas ar digitālās drukas un mārketinga pakalpojumiem. Salīdzinot ar 2014. gadu, pērn SIA Amati projekts apgrozījums pieckāršojies, 2017. gadā sasniedzot 40,1 tūkstoti eiro. E. Kaļva izaugsmi skaidro ar ieguldījumiem tehnikā un uzņēmuma paplašināšanos.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Kopš šā gada rudens uzņēmums Amati projekts, kas darbojas ar zīmolu Amati print, strādā pašu spēkiem renovētās telpās Balvu pilsētas centrā un nodarbina trīs cilvēkus. «Sākumā strādāju viena pati, tēta birojā man bija savs galds, kur darbojos ar mazajiem printeriem, griešanas aparātiem un citu tehniku. Ikreiz, nopērkot kādu jaunu iekārtu, sapratu, ka vietas kļūst arvien mazāk, tāpēc šī gada vasarā iegādājos ēku, kur strādājam arī šobrīd. Pirms tam pāris gadus darbojāmies piemājas garāžā, kurā bija ierīkota darbnīca. Daudzi veiksmīgi uzņēmēji savu biznesu sāk tieši garāžā, ceru, ka tas nesīs veiksmi arī mums,» smej E. Kaļva.

Šobrīd uzņēmums nodrošina digitālo, lielformāta un tehnisko rasējumu druku, izšūšanu, dāvanu un suvenīru izgatavošanu, kā arī maketēšanu. «Drukājam visdažādākās lietas – kalendārus, bukletus, kartiņas, etiķetes, uzlīmes, plakātus, afišas, apdrukājam krūzes, krekliņus un citus apģērbus. Strādājam no skices līdz pat ražošanai. Bieži uzņēmēji pie mums atnāk ar kādām konkrētām idejām, zinot, ko un kāpēc viņiem vajag. Pēc kopīgām sarunām mēģinām sajust, kas klientam patīk, un pēc tam vienojamies par idejas īstenošanu. Parasti sākam ar maketu, tad klienta idejas digitalizējam un, atkarībā no ieceres, piemērojam failu tālākai apstrādei,» skaidro uzņēmuma īpašniece. Viņa atzīst, ka darba ir daudz, taču pieņemt papildu cilvēkus pagaidām netiek plānots, jo efektivitāti var uzlabot arī esošajā sastāvā. Tajā pašā laikā E. Kaļva atklāj, ka uzņēmums plāno attīstīties un piedāvāt jaunus drukas un pēcapstrādes pakalpojumus, nākotnē iecerēts arī paplašināt telpas.

Visu rakstu Biznesu sāk garāžā lasiet otrdienas, 20.novembra laikrakstā Dienas Bizness! Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Dalies ar šo rakstu