Viedoklis: Mafijas krustmāte donna Dana? 

Pēkšņs arests sestdienā, un Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs ir izslēgts no spēles. Kontrole pār FKTK nonāk finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas rokās. FKTK priekšsēdētāja amats ir atkarīgs no Latvijas Bankas prezidenta un finanšu ministra. Sekmīgas KNAB operācijas rezultātā Latvijas Banka ir sasieta. Drošības līdzeklis vienam, bet citiem amati karājas matā.

Sandris Točs, speciāli DB, 06.6.2018
1/2

DB 6. jūnija vāka karikatūra

Kas mūsu valstī notiek? Tiek pārņemts milzīgs objekts. Miljardiem vērtā Aizkraukles banka, kurā maksātnespējas administratoru mafija grib ielikt savus likvidatorus. Tas ir kaut kas nebijis – ne privatizācijas laikā, ne kādas citas bankas pārņemšanā nekad nevienā uzņēmumā nav bijuši tādi finanšu līdzekļi kā Aizkraukles bankā. Ja kredītportfelis ir 900 miljoni eiro, to izpārdodot ar 50% atlaidi, var nolaupīt līdz pat 400 miljoniem eiro. «Pēc tam, kad tāds administrators ar tiesas lēmumu ir iecelts, viņš kļūst par monarhu, kurš var tirgot kredītus ar atlaidi, kā grib,» intervijā laikrakstam stāsta bijušais tieslietu ministrs Guntars Grīnvalds.

Bet rindā vēl desmit bankas – tie ir reāli miljardi, tik daudz naudas kā vēl nekad. Tā ir īsta privatizācija Nr.2, reāla nacionalizācija atkal.

Latvijas finanšu ministres paziņojumi ir bijuši stipri dīvaini. Neizskatās, ka viņai ir bijusi kaut mazākā vēlme ABLV glābt. Gluži pretēji, uzreiz ir ticis faktiski paziņots, ka tas nebūs nekas īpašs, ja bankas vairs nebūs. Lai arī iepriekš Latvija ir teikusi, ka finanšu eksporta nozare mums ir svarīga, pēc tikšanās ar Bilingsliju, ierēdni no ASV Finanšu ministrijas, Dana ir paziņojusi, ka atstās tikai 5% no nerezidentu noguldījumiem. Nozare, kas ienesa 600 miljonus gadā, tiks likvidēta. Un mums jāsaprot, ka tā ir ASV vēlme.

Taču Bilingslijs pagājušajā nedēļā intervijā Latvijas sabiedriskajam medijam sniedz interviju, kurā paziņo: «Mēs neuzstādām prasības neatkarīgai valstij. Mēs tā nedarām.»

Kurš melo – Maršals Bilingslijs vai Dana Reizniece-Ozola?

Vai mūsu visu acu priekšā uz āru nelaužas «donna Dana»? Vai tiešām ir divas Danas? Viena - Eiropas acīs priekšzīmīgā ministre, bet otra - jaunā «mafijas krustmāte» Latvijā?

Jo, ja tu kontrolē FKTK un VID, tad kontrole pār melnajām un pelēkajām shēmām valstī ir visaptveroša. Protams, vēl ir vajadzīgs «jumts» spēka struktūrās. To tradicionāli ir likusi Vienotība. Taču tā ir kļuvusi vāja. Dons Romualds ir nervozs.

Pēc dona Sprūda izslēgšanas no spēles dons Bunkus tika pie šprices. Tagad Bunkus ir nošauts. Karalis būtu Romulads, ja ne Dana.

Visi par visiem vāc papīrus, šodien pat aifonā ir kamera. Jebkurš papīrs sekundes laikā ir kompromats. Ir tik daudz visa kā pilsētā. Tāpēc nekas nevar notikt bez piesega, nekas nevar notikt bez «jumta».

Taču šodien donna Dana griež lentītes, sinjors Kučinskis asistē.

Tiek prezentēts nākamais VID vadītājs sinjors Skujiņš. Bez Azerbaidžānas pieredzes CV ir «OIK banda» un Martinsons. Īsti piemērots atbildīgam amatam donnas Danas gaumē? Un koalīcija ir gatava balsot!?

Kas to var atļauties – tagad, kad visi jau runā par maksātnespējas administratoru mafiju, par politisko mafiju? Bet vai tad mafijai ir tikai viena nozare valstī?

Mafija? Nu kāda mafija, pļāpas! Donnai Danai pie kājas, ko domājat jūs, viņa ir visuvarena šodien.

Martinsons. Kā, jūs nezināt, kas ir Martinsons? Varētu saprast - kāds senils deputāts, kurš Saeimā dzīvo vēl čekistu laikos, nezina. Bet jūs, lasītāj, kuru interesē bizness? Ā, atcerējāties – «Amerikas kasieris», «Kvadrāts». Kurš gan pilsētā «Kvadrātu» nezina?

Citadele par sviestmaizi. Starpnieks starp cienījamajiem ASV finanšu elites pārstāvjiem un Latvijas izsalkušo eliti - mūsu finanšu nozares darbinieks Martinsons, kurš tikai pēc policijas kratīšanas un kriminālprocesiem paslīd maliņā. Gruzijas brauciens. Milzīgs skandāls, kad atklājas, ka pirms Citdeles pārdošanas sinjori Valdis Dombrovskis, Raimonds Vējonis un Dzintars Zaķis kopā ar bankas pircēja Ripplewood pārstāvi privātpersonu Valdi Siksni devušies atpūtas braucienā uz Gruziju. Nu, un kas tad notika, kad par to uzrakstīja? Banku valstij atpakaļ atdeva? Brauciena dalībnieki kaut kā cieta? Kaut ko nopietni izmeklēja? Vējonis ir prezidents, Dombrovskis Eiropā un arī Zaķis ir tepat krūmos.

Izrullēs Aizkraukles banku, kā norullēja Citadeli. Vienu iebāzīs, citu atlaidīs, trešo novāks. Nekas taču nenotiks. Ne policija, ne prokuratūra, ne tiesa, neviena valsts iestāde, neviens gailis pakaļ nedziedās.

Tautā runā, ka maksātnespējas administratoru mafija tomēr ir nedaudz nobijusies, bet 400 miljonu izlaupīšana nedrīkst izslīdēt no rokām.

Tāpēc ir iedarbināts jauns plāns. Tiek izstrādāts speciāls likums ABLV likvidācijai. Izskatīsies skaisti, kaut kāds cits risinājums. Bet mērķis tas pats. Neļaut bankai pašlikvidēties, bet ar Saeimas atbalstu iecelt likvidatorus, kurus īpaši uzraudzīs FKTK. Un donna Dana.

Jo Sicīlija atpūšas, bet Latvija rullē. Dons Karleone ir vakardiena, šodiena ir donna Dana. Bučojam gredzenu, sinjor Putniņ? Donna Dana nosaka, vai būsiet amatā vai nē.

Tevi varētu interesēt

Pasaule ir mainījusies. Par ASV prezidentu ir kļuvis Donalds Tramps, kurš atklāti...

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatam...

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amatam konkursa komisija izvirzījusi bijušo Latvijas...

Konkursā uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu uzvarējis Māris Skujiņš, piektdien,...

30. maijā Rīgā noslepkavotais Mārtiņš Bunkus plašākai publikai bija maz zināms maksātnespējas...

Nepalaid garām

Akciju sabiedrība "Meridian Trade Bank" 22. janvārī ir mainījusi nosaukumu uz "Industra...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

2019. gada desmit lielāko nekustamā īpašuma darījumu sarakstā Rīgā un Pierīgā ir ne...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

No šīs sadaļas

Gribu atvainoties Mārtiņa Bunkus radiniekiem, ja kāds ir aizskarts par viedokli, ko...

Gandrīz katrs no mums 25. maija priekšvakarā saņēma milzīgu daudzumu e-pastu, starp...

Izdzēsta cilvēka dzīvība vienmēr ir smagi. Rakstot par maksātnespējas administratoru mafiju, kura,...

Pēdējās nedēļās sabiedrībā plašu rezonansi izsauca INDEXO analīze par situāciju uzkrājošās...

Premjers Māris Kučinskis ir izveidojis darba grupu Latvijas «finanšu sektora pārveidei», kurā...

Latvijā arvien vairāk tiek izmantotas virtuālo asistentu un čatbota tehnoloģijas, turklāt tas...

Jau pavisam drīz, 31. maijā un 1. jūnijā, Rīgā norisināsies starptautisks pasākums...

Ir panākta savstarpēji pieņemama vienošanās par Valērija Maligina mantojuma sadali...

Ar šo vēlos darīt zināmu, ka piektdien, 25.maijā mana mirušā vīra mantinieki...

Šā gada pirmajos četros mēnešos kopbudžeta ieņēmumi pārsniedza izdevumus, veidojot kopbudžetā...