Viedtālruņi: arvien lielāki un arvien viedāki 

Anda Asere, 16.1.2018

Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Viena no tendencēm viedtālruņu biznesā ir tā, ka tie kļūst lielāki. Piemēram, Galaxy Note8 ekrāna izmērs ir 6,3 collas.

Bjunhi Čois (Byung Hee Choi), SIA Samsung Electronics Baltics prezidents, uzskata, ka cilvēkiem vairs nevajag īpaši lielāku telefonu par šo izmēru. Viņa skatījumā, tas ir optimāls viedtālruņu izmērs, jo septiņu collu ierīces jau uzskatāmas par mazu planšetdatoru.

Cita tendence saistās ar ierīču viedumu. Kopš viedtālruņu parādīšanās tirgū tos izmanto atšķirīgām vajadzībām. Iepriekš telefonus galvenokārt izmantoja zvanīšanai, bet jaunās paaudzes tālruņus – tekstu rakstīšanai un informācijas meklēšanai internetā. Tāpēc viedtālruņos attīstās mākslīgā intelekta risinājumi, turklāt ne tikai šajās ierīcēs vien, bet arī to savienojumos ar citām, piemēram, ledusskapi, televizoru. «Es varu kontrolēt veļasmašīnu, televizoru no sava mobilā telefona, informāciju patērēt gan telefonā, gan televizorā,» saka B. Čois.

Runājot par nēsājamām viedierīcēm, viņš pieļauj, ka viedpulksteņi ar laiku varētu aizstāt viedtālruņus, jo cilvēki dažreiz nevēlas nēsāt telefonu rokā, jo īpaši, kad sporto. «Ticu, ka pulkstenis var aizstāt telefonu, bet vēl nedaudz par agru par to spriest. Lai gan viedpulksteņu pārdošanas apjomi ievērojami aug, piemēram, pērn tie pieauguši 3,5 reizes, joprojām salīdzinoši maz cilvēku zina par tiem. Tomēr, jo vairāk cilvēki zinās par nēsājamām viedierīcēm, jo ticamāk šķiet, ka viņi kādu no tām sāks izmantot. Tāpat vēl ir vajadzīgi daži tehniski uzlabojumi, piemēram, pagaidām viedpulksteņi ir jālādē ik pārdienas,» klāsta B. Čois.

Visu rakstu Aug par 10% lasiet 16. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.