Auto

Vienas nedēļas laikā divas smagas avārijas sadursmēs ar meža dzīvniekiem

Lelde Petrāne, 06.02.2015

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

AAS Gjensidige Baltic izmaksājusi divas apdrošināšanas atlīdzības 17 000EUR un 12 000EUR apmērā par sadursmēs ar meža dzīvniekiem bojātiem auto. Negadījumi notikuši laikā no 4. līdz 7.janvārim. Tik lieli bojājumi kravas automašīnai pēc sadursmes ar dzīvnieku esot samērā reta parādība.

2013. gada izlaiduma kravas auto sliktu laika apstākļu dēļ Krievijā, veicot darba pienākumus netālu no Samāras, sadūrās ar lielu meža dzīvnieku, iespējams alni. Autovadītājs nepaguva nobremzēt sliktas redzamības un apledojoša ceļa dēļ, kā rezultātā automašīna guva smagus bojājumus kabīnes priekšējā daļā, tika sabojāts arī vējstikls. Negadījums notika plkst. 10:30 no rīta un meža dzīvnieks no notikuma vietas aizbēga.

Savukārt tepat Latvijā 4. janvāra vakarā uz ceļa Liepāja – Rīga, netālu no Bikstiem, uz ceļa braucamās daļas pēkšņi izskrēja meža dzīvnieks, no sadursmes izvairīties nebija iespējams. Automašīnai, arī 2013.gada, smagi bojāta visa priekšējā daļa.

Aivars Vasaraudzis, AAS Gjensidige Baltic Transportlīdzekļu atlīdzību nodaļas vadītājs, komentē: «Šāda veida sadursmes ar dzīvniekiem parasti notiek naktīs un sliktos redzamības apstākļos, kur dzīvnieks šķērso ceļu tuvu braucošas automašīnas priekšā, nedodot iespēju vadītājam no tās izvairīties. Abos negadījumos trieciens nav bijis ar nelielu meža zvēru, bet gan ar kārtīgu, lielu buku, ko parasti redzam vien no attāluma.»