Nekustamais īpašums

Vietējie pircēji par dzīvokli Rīgas centrā gatavi maksāt 150-250 tūkstošus eiro; gaida cenu kritumu

Dienas Bizness, 27.01.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šobrīd vietējie pircēji par dzīvokli Rīgas centrā ir gatavi maksāt aptuveni 150 000 – 250 000 eiro (1500-1700 eiro par kavdrātmetru). Par šādu summu tiek meklēti dzīvokļi ar 3 vai 4 guļamistabām, bet interese saglabājas arī par nelieliem 2 istabu dzīvokļiem, informē Kivi Real Estate.

Vēlamā īpašuma atrašanās vieta ir Baznīcas, Blaumaņa un Skolas ielu rajonā.

Pircēji vēlas iegādāties dzīvokļus ar izolētām guļamistabām un vairākiem sanmezgliem daļēji vai pilnībā rekonstruētās ēkās, bet par īpašumiem neremontētās un sliktā stāvoklī esošās pirmskara ēkās interese ir minimāla. Vietējiem pircējiem ir svarīgi, lai kāpņu telpa ir remontēta, tāpat arī fasādei jābūt labā stāvoklī, savukārt dzīvoklis nereti var būt remontējams, līdz ar to nopērkams par zemāku cenu. Ja kāpņu telpa ir sliktā stāvoklī, pircēji atsakās arī no labu dzīvokļu iegādes šādā ēkā.

Kompānijā atzīmē, ka gada sākumā no jauna kļuva aktuāls jautājums par «nolikto atslēgu principa» ieviešanu, kas pircējiem lika domāt par iespējamo dzīvokļu cenu samazinājumu, jo lielai daļai potenciālo pircēju rastos grūtības nodrošināt līdzekļus kredīta pirmajai iemaksai. Kaut arī vietējie pircēji izrāda lielu interesi par dzīvokļiem Rīgas centrā un tā apkārtnē, gaidot cenu samazinājumu, īpašumu pārdevēji pieprasījuma dēļ cenas negrasās samazināt.

Pārdevēji gan šaubās, ka vasarā nekustamais īpašums maksās par aptuveni 20% lētāk, jo viņi ir pārliecināti par saviem īpašumiem un tādējādi gaida savus pircējus. Par iespējamu cenu kritumu uztraucas tie pārdevēji, kam kādu apsvērumu dēļ nepieciešams steidzami pārdot īpašumu vai arī pārdošanas cena ir tuvu neatmaksātā kredīta atlikumam. Pārdevēji ir gatavi runāti par atlaidi, kas ir apmēram 10% no īpašuma pārdošanas cenas. Ja radīsies apstākļi, kas liks krasi samazināt cenas, iespējams, šādus dzīvokļus vienkārši nepārdos. Pārdevēji ieņems nogaidošu pozīciju.

«Situācija varētu atrisināties, bankām un valdībai vienojoties par pircēju un kredītņēmēju izvēles pozīciju – ņemt kredītu pēc ierastās prakses vai izvēlēties „nolikto atslēgu principu” un iemaksāt 40% pirmo iemaksu nekustamā īpašuma iegādei,» piebilst Kivi Real Estate dzīvojamā segmenta vadītājs Kristaps Jankovskis.

SIA Kivi Real Estate piecu gadu laikā noslēdzis vairāk nekā 1100 darījumu.

Komentāri

Pievienot komentāru