Viļņa atvadās no vienīgā 50 m peldbaseina, lai celtu jaunu sporta kompleksu 

Viļņā trešdien oficiāli tika slēgts novecojušais Lazdīnu mikrorajona peldbaseins - vienīgais Lietuvas galvaspilsētas baseins ar 50 metru celiņiem, ko tuvākajā laikā iecerēts nojaukt, lai tā vietā uzceltu jaunu sporta kompleksu ar modernu peldbaseinu.

LETA, 06.07.2017
1/13

BNS foto/LETA

Viļņas iedzīvotājiem šis baseins kalpojis 36 gadus. «Kā ik gadus jūlija sākumā no baseina tiks simboliski izlaists ūdens un tas vairs netiks piepildīts,» ziņu aģentūrai BNS sacījis nodibinājuma Lazdynų baseinas vadītājs Mants Paulausks.

Desmit dienu laikā administrācijai jāatstāj telpas, un tad sāksies ēkas nojaukšanas darbi. Jaunā sporta kompleksa celtniecību plānots pabeigt līdz 2018.gada nogalei.

Pēc Paulauska teiktā, domājams, ka šī ēka raisa nostalģiskas izjūtas vairākām peldētāju paaudzēm un šeit izaudzinātajiem olimpiskajiem čempioniem, taču jaunais komplekss pavērs sportistiem plašākas iespējas - līdztekus 50 metru celiņiem paredzēta arī vieta daiļlēcējiem; kompleksā būs pieejami arī trenažieri un cita sporta infrastruktūra.

«Šai baseinā izaugs jauna sportistu paaudze, tādēļ Lazdīnu iedzīvotājus šobrīd varētu pārņemt divējādas izjūtas - gan žēlums atvadīties no vecā baseina, gan prieks gaidīt jauno,» viņš piebildis.

Konkursā par divu peldbaseinu celtniecību Lazdīnu un Fabijonišķu mikrorajonos kopā ar partneriem uzvarēja kompānija Irdaiva. Lazdīnu baseinu tā apņēmusies uzcelt par 21,8 miljoniem eiro un Fabijonišķu - par 3,1 miljonu eiro.

Kā aģentūrai BNS pastāstījis Viļņas vicemērs Lins Kvedaravičs, mazākā baseina būvdarbi Fabijonišķēs sākušies jau jūnija nogalē un saskaņā ar līgumu būtu jāpabeidz līdz nākamā gada aprīlim.

Jauno Lazdīnu baseinu projektējusi kompānija Cloud architektai sadarbībā ar Nīderlandes firmu Slangen+Koenis International.

Fotogrāfijas raksta galerijā!

Jaunākais izdevums