Viņķele: paziņojums par pensiju kompensāciju ir nekoleģiāls un sabiedrību tracinošs 

Paziņojums par to, ka nākamdgad tiks radīts kompensāciju mehānims tiem, kas pensionējās krīzes laikā, tādējādi solot papildus izdevumus 44 miljonu eiro apmērā, ir nekoleģiāls un sabiedrību tracinošs, norāda Saeimas deputāte, bijusī labklājības ministre Ilze Viņķele.

Dienas Bizness, 28.04.2014

Viņķele LNT raidījumā 900 sekundes norāda, ka krīze pati par sevi ir negodīga. «Vai godīgi ir dot solījumus, kas skaidri un gaiši ir neizpildāmi? Ir lietas, kas ir darāmas un uzsāktas, lai šāda situācija neatkārtotos,» saka Viņķele, skaidrojot, ka pensijas tiek veidotas, ņemot vērā vairākus rādītājus, un nepieciešams fiksēt attiecīgus koeficientu ekonomisko svārstību robežās.

Šā gada 16. aprīlī Labklājības ministrs Uldis Augulis un tiesībsargs Juris Jansons vienojās izstrādāt kompensācijas mehānismu tiem pensionāriem, kuru pensiju apmēru ietekmējis negatīvais kapitāla indekss jeb apdrošināšanas iemaksu algu indekss. Kā liecina aprēķini, no negatīvo indeksu piemērošanas tiešā veidā ir cietuši cilvēki, kas pensionējušies 2010., 2011. un 2012.gadā, proti 68 019 cilvēki, tāpat tas negatīvi ietekmējis 15 953 pagājušajā gadā pensionējušos cilvēku pensijas.

Runājot par tagadējo labklājības ministru Uldi Auguli, Viņķele norāda: «Esmu bijusi pārlieku optimistiska, cerot, ka Auguļa kungs turpinās uzsāktos darbus. Redzam, ka vairākas smagas, bet vajadzīgas iniciatīvas ir noliktas uz ledus, piemēram, izdienas pensiju reforma. [..] Koncepcija bija sagatavota tālākiem lēmumiem, turklāt par jautājumiem, kuri bija gadiem necilāti.»

Jaunākais izdevums