Virši-A: Pēdējā laika lielākais nozares satricinājums gaidāms jau pēc pāris nedēļām

2017. gada 15. decembris plkst. 12:14
Autors: Rūta Lapiņa
Sadaļa: Enerģētika
Dalies ar šo rakstu

«Pēdējā laika lielākais nozares satricinājums būs gaidāms jau pēc pāris nedēļām, kad, sākoties jaunam gadam, tiks celts akcīzes nodoklis degvielai. Tā rezultātā jau 1. janvārī degvielas cena stacijās kāps par aptuveni 5 eiro centiem litrā,» biznesa informācijas portālam db.lv atzina degvielas tirgotāja AS «Virši-A» valdes priekšsēdētājs Jānis Riekstiņš.

«Šis ir tas gadījums, kad palielinot nodokļu slogu konkrētam sektoram, vistiešākajā veidā tiek ietekmēti gala patērētāji. Pieaugot nodoklim, pieaugs ne tikai degvielas, bet arī citu preču cenas, tā kā sadārdzināsies to loģistikas izmaksas,» viņš atzīmē.

Igaunijā akcīzes nodoklis atkārtoti tika celts šī gada sākumā, kā rezultātā Latvija ieguva papildus klientu pieplūdumu no Igaunijas. Savukārt pēc «Virši-A» rīcībā esošās informācijas, Lietuvas valdība neplāno nākamgad palielināt akcīzes nodokli degvielai. «Tas nozīmē, ka Latvija diemžēl kļūs mazāk konkurējoša kaimiņvalstu vidū,» atzīmē degvielas tirgotāja vadītājs.

Savukārt vērtējot degvielas cenu izmaiņas 2017. gada griezumā, J. Riekstiņš stāsta, ka tās saglabājušās diezgan stabilas, jo nedz Latvijā, nedz pasaulē nav bijuši tādi notikumi, kas izraisītu būtisku degvielas cenas pieaugumu vai samazinājumu ilgtermiņā.

Viņš vērtē, ka 2017. gads nozarei kopumā ir bijis veiksmīgs. Gada pirmajos deviņos mēnešos degvielas patēriņš mazumtirdzniecībā ir pieaudzis par 5%, salīdzinot ar tādu pašu periodu pērn. «Tas liecina, ka klientu pirktspēja ir paaugstinājusies un gadu kopumā noslēgsim ar pozitīvu rādītāju,» norāda J. Riekstiņš.

«Virši-A» valdes priekšsēdētājs arī atzīmē, ka iemesli, kāpēc doties uz degvielas uzpildes staciju, pieaug. Tā vairs nav tikai degvielas iegāde, bet gan noteiktu preču un pakalpojumu klāsts, kuru klients vienuviet vēlas saņemt – sākot ar kafiju un uzkodām, auto precēm un beidzot ar WIFI izmantošanu un ikmēneša rēķinu apmaksu. «Ne velti DUS mazumtirdzniecības attīstībai tiek pievērsta tik liela uzmanība, resursi. Ticu, ka konkurence nozarē paliks tikpat intensīva arī nākamgad, taču tas tikai liks mazumtirgotājiem darīt vairāk,».

Jau vēstīts, ka no 2018. gadā 1. janvāra Latvijā tiks paaugstināts akcīzes nodoklis degvielai.

AS «Virši-A» dibināts 1995. gadā un kompānijas DUS tīklu veido 55 stacijas.

LASI ARĪ:

Visvairāk valstij ienes DUS darbinieks

Akcīze «uzbaros» inflāciju

Saeima pieņem nākamgad iecerēto nodokļu reformu

Dalies ar šo rakstu