Mazumtirdzniecība

Virši-A: Stabilā degvielas cena Latvijā tirgotāju peļņu neietekmē

LETA, 05.10.2015

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Salīdzinoši zemā un stabilā degvielas cena Latvijā degvielas tirgotāju peļņu neietekmē, jo mazumtirdzniecības uzcenojums ir salīdzinoši neliels, norāda Virši-A degvielas nozares eksperts Arnis Andrianovs.

Viņš skaidro, ka pie salīdzinoši zemas cenas iedzīvotāji ir aktīvāki. «Tad, kad bija lats litrā, tad gan klienti sāka skatīties, kur braukt, un centās pamainīt savus ieradumus. Pie zemākas cenas patēriņš iedzīvotājam un biznesam palielinās. Taču nav tā, ka pie lielākas vai zemākas cenas tirgotājs gūst lielāku vai mazāku peļņu. Tas tā nav,» uzsver uzņēmuma pārstāvis.

Mazumtirdzniecības uzcenojums esot salīdzinoši neliels - no degvielas litra cenas puse ir nodokļi, puse paša produkta cena, mazumtirgotājs cenu var ietekmēt plus mīnus 10% robežās, ar ko «jānosedz loģistikas izdevumi, stacijas uzturēšanas izmaksas, jāiegulda investīcijas attīstībā un, protams, jāgūst kāda peļņa».

Pašlaik Virši-A tīklā ir 55 DUS, no kurām 51 ir pilna servisa. AS Virši-A reģistrēta 1995.gadā, tās pamatkapitāls ir 910 560 eiro, liecina Firmas.lv informācija. 2014.gadā Virši-A apgrozīja 110,8 miljonus eiro un nopelnīja 804 674 eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru