Mazumtirdzniecība

VIRŠI-A vadītājs: cilvēki atbrīvojas no latiem un santīmiem

Lelde Petrāne, 02.01.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

«Jāatzīst, ka pāreja uz eiro līdz šim ir noritējusi gludi. Pateicoties iepriekš veiktajiem sagatavošanās darbiem, tai skaitā kasu sistēmu pielāgošanai un personāla apmācībām, sarežģījumi nav novēroti,» pēc Latvijas pārejas uz eirozonas vienoto valūtu norāda VIRŠI-A valdes priekšsēdētājs Jānis Riekstiņš.

Kā prognozēts, pirmajā dienā visās VIRŠI-A DUS pieauguši norēķini ar sīknaudu. Cilvēki vēloties atbrīvoties no latiem un santīmiem, tāpēc cenšas veikt maksimāli precīzus pirkumus ar skaidru naudu. «Tai pat laikā, lai izvairītos no tendences, ka DUS kļūst par naudas maiņas punktu, esam aicinājuši klientus, cik vien iespējams, nenorēķināties ar liela nomināla latu banknotēm. Pircēji to ievēro un ir saprotoši, līdz ar to tikpat aktīvi tiek izmantotas arī maksājuma kartes. Tāpat ir klienti, kuri latu sīknaudu izvēlas mest VIRŠI-A izvietotajās ziedojuma kastītēs,» stāsta J. Riekstiņš.

Runājot par divu valūtu paralēlo lietošanu, VIRŠI-A pirkumu čekos tiek atspoguļots atlikums eiro, līdz ar to cilvēki rūpīgi sekojot līdzi un nekādi starpgadījumi neesot novēroti.

Vērtējot cilvēku attieksmi, DUS pārdevēji novērojuši, ka klienti ir pozitīvi noskaņoti pret eiro valūtu. Daudzi izsakot priecīgus komentārus par saņemtu eiro banknoti. Viens kuriozs gadījums noticis Krustpilī, kur kāds, visticamāk, ārzemēs dzīvojošs pircējs, kurš Latvijā viesojies gadu mijā, neesot bijis informēts par Latvijas pāreju uz eiro un bijis visai pārsteigts, ka atlikumu saņēmis eiro valūtā.