Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Negaidīti lielu pieprasījumu bauda vēl nebijis piedzīvojums - nakšņošanas dažu metru augstumā virs Amatas upes namiņā, kas veidots no spoguļiem, un zvaigžota debess juma vērošana.

Par to gandarīta eksperimentālā projekta "Piedzīvojums spoguļnamiņā" autore - radošās apvienības "Skudras metropole" vadītāja Gundega Skudriņa un dizaina risinājumu uzņēmuma "Don't Panic" dizainers Mārcis Ziemiņš, kurš plašāk pazīstams ar roku dezinfekcijas stenda "Spray Box" dizaina izstrādi.

Vēl ir iespējams pieteikties uz īpašu "Paulig" kafijas rituālu, kāds "Spoguļnamiņā" tiks organizēts katru dienu visas vasaras garumā.

Namiņš paredzēts tiem, kuri meklē dabas klātbūtni, ir gatavi jaunām sajūtām un pieredzei. Visiem, kuri vēlas gūt iedvesmu, prieku, izbaudīt ko nebijušu. Tiem, kuri nemeklē komfortu un ērtības, kuru tur nav, bet gan vēlas baudīt putnu dziesmas, upes čalošanu, meža burvību. Tiem, kuri vēlas relaksēties no ikdienas steigas, urbāniem pilsētu džungļiem un kņadas, un smelties mieru un labsajūtu dabas valdzinājumā.

"Šo vietu izvēlējos, jo savā ziņā tā man ir karmiska - es pati esmu no Amatas un šeit bija mana pirmā darba vieta - pirms vairāk nekā divdesmit gadiem biju šeit kultūras nama vadītaja. Uzskatu, ka visas vietas, kuras kaut ko dzīvē ir nozīmējušas un iemācījušas, nedrīkst aizmirst. Sākumā mēs ar Mārci strīdējāmies, jo viņš gribēja šo projektu realizēt Kurzemē, kur ir viņa saknes. Es piecirtu kāju un teicu - nē, daram to Vidzemē," spoguļnamiņa atrašanās vietas izvēli atklāj G. Skudriņa.

Viņa stāsta, ka sākotnējā projekta iecere bijusi fokusēta uz jaunlaulātajiem, apsvērta arī iespēja spoguļnamiņu izveidot uz salas ezerā. "Tad mēs sapratām, ka vēlamies levitējošu spoguļnamiņu, iekārtu gleznainā vietā virs upes Tās šalkojošās straujteces un krāces dāvā neaizmirstamu, relaksējošu baudījumu," teic G. Skudriņa, piebilsot, ka mērķa auditorija ir ikviens nepieradinātiem piedzīvojumiem gatavs cilvēks.

Viņa atzīst, ka tas nebūt nav biznesa projekts, bet gan eksperimentāla radoša iniciatīva, kas izmaksājusi aptveni 10 tūkstošus eiro. Ar šādu, salīdzinoši nelielu finansējumu ir pieticis, jo teju visus darbus namiņa izveidošanā tā autori paveikuši paši ar savām rokām. Lai tas būtu absolūti drošs, piesaistīti aplīnisti un arboristi.

Projekts tapis sadarbībā ar Amatas pašvaldību un kafijas zīmolu "Paulig". Tā kā interese par "Spoguļnamiņu" ir ļoti liela, sagaidāms, ka tas nebūs tikai vienas sezonas projekts, lēš G. Skudriņa.

Komentāri

Pievienot komentāru