Dzīvesstils

Visvairāk zog BMW markas automašīnas

LETA, 24.04.2017

Foto: Postimees/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

No šī gada 1.janvāra līdz 31.martam Valsts policija (VP) ir saņēmusi informāciju par 216 nozagtām automašīnām, un kurām 89 pašlaik ir atrastas.

Kā aģentūru LETA informēja VP, lai gan pēdējo gadu tendence liecina, ka auto zādzību skaits mazinās, šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu, ir nedaudz pieaudzis automašīnu zādzību skaits - novērots palielinājums par 6%.

Šī gada pirmajos trīs mēnešos tika nozagtas 216 automašīnas, bet pērn šajā laika posmā - 203 spēkrati.

Statistika liecina, ka zagļi arvien biežāk iekāro 2007.gada izlaiduma vai jaunākas BMW markas automašīnas. Šo zādzību skaits, salīdzinot ar pagājušo gadu, dubultojies. Pērn šajā laika posmā "BMW" markas automašīnas bija ceturtās zagtākās automašīnas - 2016.gadā tika nozagtas 25 šīs markas automašīnas, bet šogad to skaits dubultojies, sasniedzot 53.

Otrajā vietā zādzību skaita ziņā šogad ierindojas "Volkswagen" markas automašīnas. Gada pirmajos mēnešos nozagtas jau 47 minētās markas automašīnas. Salīdzinot ar pērno gadu, šīs markas automašīnu zādzību skaits mazinājies par 11 gadījumiem.

Kā norādīja VP, lai gan "Audi" markas spēkratu zādzību skaits mazinājies divas reizes, salīdzinot ar pagājušo gadu, tās tomēr šogad ieņem trešo vietu zagtāko automobiļu sarakstā. Proti, šā gada pirmajā ceturksnī ir nozagtas 22 "Audi" automašīnas, kamēr pērn šajā periodā - 47 šīs markas automašīnas.

Tāpat policijā skaidroja, ka šī gada jaunā tendence ir "Nissan" automašīnu zagļi - pērn šīs markas automašīnas vispār netika zagtas, taču šogad VP jau reģistrētas astoņas šīs markas spēkrata zādzības. Savukārt aptuveni vienādā līmenī salīdzinājumā ar pagājušo gadu saglabājusies zagļu interese par "Toyota" un "Honda" markas automašīnām. Šogad notikušas 14 "Toyota" un desmit "Honda" zādzības. Vēl šogad triju mēnešu laikā nozagtas deviņas "Hyundai markas automašīnas.

Policijā arī skaidroja, ka jaunas automašīnas bieži ir aprīkotas ar tā saukto bez-atslēgas sistēmu, savukārt zagļi ir izstrādājuši tehnoloģijas, ar kuru palīdzību var attālināti nolasīt šīs drošības sistēmas kodus, ļaujot automašīnas aizdzīt. "Policija aicina automašīnu īpašniekus savus spēkratus aizsargāt ar papildu signalizāciju. Tāpat ir pieejami speciāli maki, kur, glabājot šāda veida atslēgu, automašīnas drošības sistēmas kods nav nolasāms," norādīja VP.