Enerģētika

Vitol grupas ienākumi pērn pieaug par 6 miljardiem

Egons Mudulis, 07.03.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vitol, kas ir a/s Ventspils nafta lielākais akcionārs, ienākumi 2012. gadā sasniedza 303 miljardus ASV dolāru, kas ir diviem procentiem vairāk nekā 2011. gadā.

Pērn palielinājies arī Vitol naftas un naftas produktu tirdzniecības apjoms, 2012. gadā sasniedzot 273 miljonus tonnu, kamēr 2011.gadā tas bija 264 miljoni tonnu. Šajā apjomā gan netiek iekļauta dabasgāze (1,430 teravatstundas), elektrība (178 teravastundas), akmeņogles (25,2 miljoni tonnu), oglekļa kvotas (113,5 miljoni tonnu) un ķimikālijas.

Vitol nodarbojas ar enerģijas fizisku tirdzniecību un loģistiku, un pērn bija viens no lielākajiem spēlētājiem kuģošanas biznesā – kopumā veikti teju 5500 frakta reisi, piegādājot naftu un naftas produktus visā pasaulē. Grupa turpina izvērtēt jaunas investīciju iespējas dažādos enerģētikas biznesa sektoros, un pērn īstenoja vairākus projektus Āfrikas tirgū, Šveicē, Vācijā, ASV un citviet pasaulē.

«Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kuros uzņēmuma darbības rezultātus pozitīvi ietekmēja dažu aktīvu pārdošana, 2012. gada stabilie finanšu un darbības rezultāti skaidri parāda mūsu galvenās pamatdarbības – tirdzniecības – rezultātus. Šis bija gads bez priekšrocībām, ko sniedz tirgus struktūra vai naftas cenu svārstības, un tirgū turpināja palielināties konkurence un bija grūtāk gūt peļņu,» norāda Vitol Group prezidents Īans Teilors. Viņaprāt, 2013.gadā pieprasījumu pēc naftas joprojām ietekmēs problēmas vājakajās Eiropas ekonomikās.

Pērnā gada novembrī intervijā Dienas Biznesam Ī. Teilors atzina, ka bijis naivs par biznesa vidi Latvijā, tomēr saskata šeit arī izaugsmes iespējas. Jāpiebilst, ka Vitol Group ietilpstošajam uzņēmumam Euromin Holdings (Cyprus) Limited pieder ap 49,5% a/s Venstpils nafta akciju.

Komentāri

Pievienot komentāru