Auto

Volkswagen ASV var nākties atpirkt 115 000 dīzeļautomašīnu

LETA--AFP, 07.01.2016

Foto: Sipa USA/Scanpix

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Vācijas autobūves koncerns Volkswagen sagaida, ka tam var nākties ASV atpirkt aptuveni 115 000 dīzeļautomobiļu, kurus ietekmējis vērienīgais izmešu falsificēšanas skandāls, ceturtdien vēsta laikraksts Sueddeutsche Zeitung.

Atsaucoties uz informācijas avotiem uzņēmumā, laikraksts norāda, ka Volkswagen varētu nākties atpirkt aptuveni piektdaļu no ietekmētajiem automobiļiem ASV, kas kopumā veido aptuveni 580 000.

Autoražotājs komentārus šajā jautājumā pagaidām nesniedz.

Sueddeutsche Zeitung raksta, ka šo atpirkšanu varētu īstenot ar skaidras naudas maksājumiem vai īpašniekiem apmaiņā tiktu piedāvātas jaunas automašīnas ar ievērojamu atlaidi.

Laikraksts vēsta, ka ASV varasiestādes lēmumu šajā jautājumā pieņems janvārī.

Kā ziņots, Volkswagen septembra beigās izraisīja globālu skandālu, kad uzņēmums atzina, ka pasaulē līdz pat 11 miljoniem automašīnu aprīkoti ar konkrētu dīzeļdzinēju tipu, kuriem uzstādīta kaitīgo izmešu falsificēšanas programmatūra.

Tādējādi šie automobiļi emitē lielāku par atļauto kaitīgo izmešu apjomu, kas saistīts ar smogu un dažādām veselības problēmām.

Tikmēr ASV valdība pirmdien iesūdzēja tiesā Volkswagen par sistemātisku valsts gaisa piesārņojuma prasību pārkāpšanu.

ASV Tieslietu ministrijas iesniegtajā civillietā Volkswagen var tikt piemērots naudassods līdz pat 20 miljardu dolāru apmērā.