Volstrītas indeksi pieaug līdz jauniem rekordiem 

ASV un Eiropas biržu indeksi ceturtdien pieauga un Volstrītā sasniedza jaunus rekordus, investoriem ņemot vērā, ka ASV-Irānas konflikts neeskalējas un drīz ir gaidāma ASV-Ķīnas tirdzniecības vienošanās parakstīšana.

LETA--AFP, 10.1.2020

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Ņujorkas akciju biržā kāpums bija otro tirdzniecības sesiju pēc kārtas, augot pārliecībai par ASV-Irānas konflikta nesaasināšanos pēc ASV prezidenta Donalda Trampa un Irānas amatpersonu trešdien paustiem paziņojumiem.

"Pieņemot, ka Irānas-ASV saspīlējums turpina gruzdēt, nevis vārīties, tirgi, domājams, pārfokusēsies uz globālās tirdzniecības perspektīvu un tirdzniecību, un 15.janvārī ir gaidāma ASV-Ķīnas pagaidu tirdzniecības vienošanās parakstīšana," sacīja "National Australia Bank" analītiķis Tapass Striklends.

Investoru noskaņojumu tālāk uzlaboja Ķīnas paziņojums, ka vicepremjers Liu He nākamnedēļ dosies uz Vašingtonu, lai parakstītu "pirmā posma" tirdzniecības vienošanos, kas ir samazinājusi saspīlējumu tirdzniecības jomā starp pasaules divām lielākajām ekonomikām.

Akciju cenu kāpums Volstrītā notika plašā diapazonā, un sevišķi pieauga tehnoloģiju, finanšu un enerģētikas sektoru uzņēmumu akciju cenas.

"Tirgi ir iemācījušies pārmērīgi nereaģēt uz notikumu attīstību Tuvajos Austrumos," sacīja "Meeschaert Financial Services" analītiķis Gregorijs Volohins.

"Investorus iedvesmo bailes palaist garām akciju tirgus kāpumu."

Saspīlējuma atslābums ļaus tirgus dalībniekiem pievērst uzmanību ASV nodarbinātības datu publicēšanai piektdien, kas sniegs jaunāko ieskatu ASV ekonomikas stāvoklī.

Britu mārciņas vērtība samazinājās pēc Anglijas Bankas prezidenta Marka Kārnija teiktā, ka Lielbritānijas ekonomikas atveseļošanās "nav nodrošināta", neraugoties uz breksita neskaidrības mazināšanos.

ASV biržu indekss "Dow Jones Industrial Average" ceturtdien pieauga par 0,7% līdz 28 956,90 punktiem, indekss "Standard & Poor's 500" kāpa par 0,7% līdz 3274,70 punktiem, bet indekss "Nasdaq Composite" palielinājās par 0,8% līdz 9203,43 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 ceturtdien pieauga par 0,3% līdz 7598,12 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 palielinājās par 1,3% līdz 13 495,06 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 kāpa par 0,2% līdz 6042,55 punktiem.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena ceturtdien tikpat kā nemainījās un bija 59,56 ASV dolāri par barelu. "Brent" markas jēlnaftas cena Londonas biržā saruka par 0,1% līdz 65,37 dolāriem par barelu.

Eiro vērtība pret ASV dolāru ceturtdien nemainījās un bija 1,1105 dolāri par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru saruka no 1,3097 līdz 1,3064 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās no 109,12 līdz 109,51 jenai par dolāru. Eiro vērtība pret britu mārciņu pieauga no 84,80 līdz 84,98 pensiem par eiro.