Transports un loģistika

VTU Valmiera kāpinājusi apgrozījumu līdz 3,9 miljoniem latu

Gunta Kursiša, 07.06.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pērn pasažieru pārvadātājas SIA VTU Valmiera apgrozījums pieauga par 3,2% un veidoja 3,935 milj. Ls, savukārt uzņēmuma peļņa pēc nodokļu nomaksas bija 63,5 tūkst. Ls, liecina gada pārskatā publicētie dati, kas pieejami Lursoft.

Lielāko daļu jeb 36% no kopējā apgrozījuma pērn veidoja ieņēmumi no pārvadājumiem reģionālajos starppilsētas nozīmes maršrutos, un otra lielākā ieņēmumu daļa jeb 34% SIA VTU Valmiera bija no degvielas mazumtirdzniecības. 10% no uzņēmuma kopējā neto apgrozījuma nodrošināja pārvadājumi bijušā Valmieras rajona teritorijā, bet 8% - pasažieru pārvadājumi Valmieras pilsētā.

Tāpat 2012. gadā uzņēmums saņēma valsts atbalstu – kompensācijas par zaudējumiem, kas radušies, sniedzot sabiedriskā transporta pakalpojumus. Kompensācijas apjoms bija aptuveni 1,9 milj. Ls, tostarp 118,9 tūkst. Ls 2011. gada zaudējumu segšanai.

Šogad uzņēmuma vadība paredzējusi turpināt autobusu iegādes plāna izpildi un par pašu līdzekļiem veikt Valmieras autoostas rekonstrukciju.

SIA VTU Valmiera reģistrēta 1991. gadā. Pasažieru pārvadātāja lielākais kapitāldaļu turētājs ir Valmieras pilsētas pašvaldība, kurai pieder 47,33% uzņēmuma. Starp dalībniekiem atrodamas arī Beverīnas, Burnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novada pašvaldības.

SIA VTU Valmiera valdē darbojas valdes locekļi Ivo Virsis un Aigars Vītols, savukārt valdes priekšsēdētāja amata pienākumus pilda Oskars Spurdziņš.

Komentāri

Pievienot komentāru