Ražošana

Walt Mizo kapteinis Edgars Bīberis portālam db.lv atklāj vairāk par mugursomu biznesu

Lelde Petrāne, 07.01.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Walt Mizo ir jauns, neliels, Latvijā veidots zīmols, kas izstrādā un ražo mugursomas.

(Papildināts viss teksts.)

Pēc darbīgas vasaras un rudens līdz ražošanas gala fāzei ir nonākuši pirmie 4 mugursomu modeļi, biznesa portālam db.lv pastāstīja uzņēmuma īpašnieks Edgars Bīberis. Viņš gan neatklāj, cik lielas investīcijas ieguldītas ražošanas uzsākšanā.

Somas ir ražotas no Cordura un Oxford tipa audumiem, kas, kā norāda ražotājs, izceļas ar savu piemērotību precēm, kas ir pakļautas augstai ārējo apstākļu ietekmei. Audumi ir mitruma necaurlaidīgi, viegli kopjami, izturīgi un formu saglabājoši. Somas augšējā daļa kalpo ne tikai kā papildinošs dizaina elements, bet tam arī ir funkcionāls pielietojums - tas ir izrullējams un to var izmantot kā papildu vietu brīžiem, kad ir nepieciešams palielināt somas ietilpību. Somas muguras un plecu daļa ir ar polsterējumu.

«Ceļš līdz Walt Mizo somu «pirmajam metienam» sākās pirms nepilna gada ar domu, ka kaut kas ir jādara. Uz divriteņa pavadītais laiks ir tas, kas iedvesmoja radīt mugursomas, jo, lai kur arī dotos - ērta mugursoma ir Tavs ceļabiedrs, Tavs draugs, Tavs atbalsts un Tavs piedzīvojumu kolekcionārs,» skaidro E. Bīberis.

Vaicāts par zīmola izvēli, viņš stāsta: «Walt Mizo ir ceļotājs, piedzīvojumu meklētājs - mērķis ir pievērst uzmanību kvalitatīvam brīvā laika pavadīšanas veidam. Mēs zīmolu vēlamies veidot kā platformu, kur satikties ceļotājiem, velo braucējiem, aktīvās atpūtas piekritējiem un piedzīvojumu meklētājiem.»

Mugursomu šūšana ir uzticēta šūšanas uzņēmumam ar krietnu pieredzes bagāžu. Šāds lēmums pieņemts, lai spētu nodrošināt kvalitatīvu produktu, «jo mugursoma tomēr ir tas produkts, kas ir pakļauts dažādām noslodzēm. Tāpēc primāri mūsu uzsvars bija, lai produkts ir izturīgs, ar augstu nestspēju», sacīja uzņēmuma īpašnieks. «Somas ir ražotas Rīgā, pat tehniskā lenta, kas ir izmantota somas stiprinājumos ir ražota Latvijā, par ko mums ir ļoti liels prieks,» viņš piebilst.

Pie Walt Mizo mugursomu tapšanas esot strādājuši krietns pulciņš palīgu, bet galveno kodolu veido divi cilvēki.

Mugursomu dizaina autors ir pats E. Bīberis: «Somu veidoju, lai tā apmierinātu visas manas vajadzības pēc ērta ceļojumu biedra, tai bija jābūt ērtai, ietilpīgai, personīgi esmu minimālisma cienītājs, tāpēc arī soma ir bez liekiem kruzuļiem un cakām. Tā ir funkcionāla un tas bija pats galvenais uzstādījums. Melnā krāsa tika izvēlēta tāpēc, ka tā ir droša produkta realizācijas atslēga - nākotnē noteikti būs dažādas krāsas un grafikas.»

Šobrīd somas tiek tirgotas interneta vietnē etsy.com.

Komentāri

Pievienot komentāru