Finanses

Zaharjina alga Liepājas metalurgā bijusi lielāka nekā Google šefam

Dienas Bizness, 19.03.2013

Sergejs Zaharjins.

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pirms astoņiem gadiem AS Liepājas metalurgs padomes priekšsēdētāja un faktiskā saimnieka Sergeja Zaharjina gada atalgojums bijis 968 tūkst. latu , liecina pietiek.com rīcībā esošie dokumenti. Tas ir vairāk nekā darba algā saņem Google padomes priekšsēdētājs Ēriks Šmits, kura darba alga patlaban ir 1,25 miljoni ASV dolāru, kas ir 681 tūkst. Ls, gadā (Tiesa, prēmijās un akcijās viņš saņem krietni vairāk).

Jau ziņots, ka a/s Liepājas metalurgs neto apgrozījums 2012.gadā sasniedzis 305,2 miljonus latu jeb 434,3 miljoni eiro, savukārt zaudējumi bijuši 8,8 miljoni latu.

Kad janvāra beigās Pietiek.com publiskoja informāciju par uzņēmuma vadības atalgojumu, oficiāli tā tika noliegta, Liepājas metalurga valdes loceklis un izpilddirektors Leons Ptičkins paziņoja, ka uzdot jautājumus par šādu tēmu esot nepieklājīgi.

Savukārt pats Zaharjins medijiem atbildēja ar pretjautājumu - vai tad saprātīgi domājošs cilvēks vispār varot noticēt publicētajai informācijai, bet pēc ilgākas taujāšanas paziņoja, ka viņa atalgojums esot ap 5000 latiem un vēl samazināts, kad sākusies krīze, bet iepriekš bijis augstāks.

Kā izriet no dokumenta, 2005. gadā Zaharjins atalgojumā uzņēmumā saņēmis kopumā 968 668 latus pirms nodokļu nomaksas - tātad vidēji 80 722 latus mēnesī.

Savukārt nākamajos gados, pēc pietiek.com it kā drošas informācijas, uzņēmuma saimnieka atalgojums vēl palielinājies.

Ne Zaharjins, ne uzņēmuma preses pārstāve pirmdien ne apstiprināja, ne noliedza šos datus.

Jau vēstīts, ka uzņēmums iepriekš attiecās maksāt obligātā iepirkuma komponenti (OIK), kas ir daļa no elektroenerģijas tarifa. Savukārt valdība lēmusi par detalizētu uzņēmuma finanšu pārbaudi, lai spriestu par papildu atbalstu lielākajam ražotājam Latvijā, kā arī izvērtētu, vai tas ir spējīgs pildīt saistības pret valsts galvojumu. Kopīgi ar Finanšu ministriju tiek gatavots parāda restrukturizācijas plāns.

Vēlāk gan metalurģijas uzņēmums rēķinu par patērēto elektroenerģiju decembrī apmaksājis pilnībā, bet bet pagājušajā nedēļā ir noslēdzies Finanšu ministrijas pasūtītais finanšu audits, ko veica starptautiskā auditorkompānija Ernst & Young Baltic.