Nekustamais īpašums

Zaļās partijas pārstāvis nelegāli norokot meža zemi

Lelde Petrāne, 14.04.2011

SXC

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ropažu novada domes deputāts Vladislavs Šlēgelmilhs mežā nelikumīgi norok kāpu – ar šādu sūdzību Latvijas Avīzē anonīmi vērsušies Ropažu novada iedzīvotāji.

Deputātam V. Šlēgelmilham piederošie uzņēmumi SIA SK 333 un SIA DBO 333 jau vairākus gadus saimniekojot smilšu karjera Jugla teritorijā. Maksimālais iegūstamo smilšu apjoms šeit jau drīz būs izsmelts, tādēļ uzņēmējs izrakteņu atradni pamazām pārveido par autosporta bāzi. Bijušais karjers nu tautā vairāk pazīstams kā autosporta trases 333 atrašanās vieta. Taču pirms nedēļas Latvijas Avīze saņēmusi satrauktus signālus no vietējiem iedzīvotājiem, ka smilšu ieguve joprojām turpinoties. Turklāt tagad racēji esot «iekampušies» Rīgas mežiem piederošajā teritorijā.

Apmeklējot notikuma vietu, bijis redzams, ka karjera dienvidu malā izrakta tāda kā niša, kas «iespraucas» Rīgas mežu teritorijā. Turklāt nesen tā ir bijusi vēl dziļāka, bet tagad lielākā daļa aizšķūrēta ar smiltīm un ekskavatori klusi guļ karjera tālajā malā. «Tas laikam tādēļ, ka vides dienests un prese sākusi interesēties. Vēl pirms trim dienām šī kabata bija daudz garāka un notika intensīvi rakšanas darbi. Mums ir arī fotogrāfijas,» pastāstījis kāds vietējais iedzīvotājs, kurš vēlējies palikt anonīms.

Kā laikraksts uzzinājis Ropažu novada būvvaldē, arī tā ir saņēmusi sūdzības par Šlēgelmilha uzņēmumu veiktajiem rakšanas darbiem, bet neko padarīt nespējot, jo deputāts ierēdņu prasības vienkārši ignorējot. Tādēļ būvvalde par notiekošo informējusi Valsts vides dienestu un gatavojas vērsties arī Ģenerālprokuratūrā. «Patiesībā Šlēgelmilha kungs nav pārreģistrējis viņam izsniegto atļauju derīgo izrakteņu ieguvei, tādēļ arī savā teritorijā viņš nemaz nedrīkstētu rakt un pārdot smiltis,» stāstījusi būvvaldes pārstāve Renāte Gremze.

Karjera īpašnieks V. Šlēgelmilhs labprāt piekritis sarunai ar avīzi. Deputāts uzskata, ka pret viņu tiek organizēta kampaņa no politisko pretinieku puses, kas vienlaikus ir arī viņa biznesa konkurenti. Pēc tam, kad būvfirma Merks Ropažu novada Zaķumuižā sākusi liela objekta (gāzes uzņēmuma SIA AGA rūpnīcas) celtniecību, starp karjeru īpašniekiem sācies īsts «smilšu karš».

Šlēgelmilhs nemaz neslēpj, ka noracis meža zemi, bet arī neuzskata, ka būtu nodarīts kāds īpašs kaitējums. «Pagājušogad pie mums notika sacensības Stipro skrējiens un viņiem trasē vajadzēja tādu bedri, kur lēkt iekšā un rāpties ārā. Man pie pašas teritorijas robežas bija šīm vajadzībām ļoti piemērota bedre, kas saglabājusies vēl kopš tā laika, kad te bija padomju armijas tanku poligons un pazemes bunkuri. Sacensību vajadzībām to vajadzēja iztīrīt no atkritumiem un nedaudz paplašināt. Nu un, ko tur liegties, sanāca nedaudz ierakties Rīgas mežu teritorijā,» teicis Šlēgelmilhs. Taču viņš kategoriski noliedzis, ka, paplašinot bedri, iegūtās smiltis būtu pārdotas. Tās atrodoties turpat karjerā un pamazām tiekot sašķūrētas atpakaļ izraktajā bedrē. Agrāk to izdarīt neesot bijis iespējams, jo pēc sacensībām uznācis sals un smiltis sasalušas.

Sarunas gaitā V. Šlēgelmilhs vairākkārt uzsvēris, ka zeme, kur notikuši rakšanas darbi, drīzumā pilnīgi oficiāli būšot viņa rīcībā, jo teju, teju tikšot parakstīts līgums ar Rīgas mežiem par karjeram piegulošās meža zemes iznomāšanu. Viņš arī neslēpis nākotnes nodomus vispār norakt šo meža stūri, lai tas netraucētu bērnu bagijkrosa trases paplašināšanai.

V. Šlēgelmilhs Ropažu novada domē ir ievēlēts no Latvijas Zaļās partijas (LZP). Turklāt viņš ir arī LZP Ropažu nodaļas vadītājs.

Komentāri

Pievienot komentāru