Pārtika

Ždans: Ir izslēgta iespēja, ka Forevers ražotnē varētu nonākt apšaubāmas kvalitātes gaļa

Lelde Petrāne, 21.03.2019

A. Ždans

Foto: no personīgā arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Gaļas pārstrādes uzņēmums «Forevers» šogad ieguldīs līdz 1 miljonam eiro ražošanas un iepakojuma iekārtu modernizēšanā.

  • «Forevers» var garantēt uzņēmumā pārstrādātās gaļas kvalitāti, lai arī tā daļēji tiek importēta
  • Uzņēmums plāno ārvalstu darbaspēka piesaisti
  • Uzņēmums attīstībā investēs 1,5 miljonus, pusmiljonu ieguldot arī savas veikalu ķēdes attīstīšanā

«Forevers» valdes loceklis Andrejs Ždans informē: «Lielākā daļa «Forevers» gaļas produkcijas tiek realizēta vietējā tirgū. Līdz ar jaunu uzņēmuma veikalu atvēršanu, pieaug arī nepieciešamība palielināt saražotās produkcijas apjomu. Ražotnes modernizācija un jaunu iekārtu ieviešana ir likumsakarīgs solis, lai optimizētu ražošanas procesus. Lai arī šobrīd vairāk koncentrējamies uz vietējā tirgus apgūšanu un savu pozīciju stiprināšanu, jau šobrīd domājam eksporta virzienā, kas ļaus uzņēmumam attīstīties un audzēt vēl lielāku pircēju loku. Jaunās iekārtas daļēji nomainīs esošās, kā arī tiks iegādāts papildu ražotnes aprīkojums ar mērķi palielināt ražošanas efektivitāti un jaudu. Tāpat, kāpinot saražotās produkcijas apjomus un automatizējot ražošanas procesus tur, kur tas ir iespējams, vienlaikus nesamazinot roku darbu, plānojam nodrošināt augstāku saražotās produkcijas kvalitāti.»

Runājot par E-vielu un konservantu izmantošanu produkcijas ražošanā, A. Ždans biznesa portālam db.lv akcentē, ka «šo jautājumu ir svarīgi skatīt kopskatā ar tirgus tendencēm. Ja vēl pavisam nesenā pagātnē liela daļa ražotāju savu pircēju lojalitāti balstīja uz skaļiem lozungiem, piemēram, «Bez E», «Bez glutēna» un tamlīdzīgiem, tad tagad notiek pāreja uz pavisam citiem principiem. Pircēji vairāk seko līdzi produktu sastāvam un vadās pēc kvalitātes, nevis «mārketinga» kritērijiem. Vienlaikus gribu uzsvērt, ka nereti E-vielu jautājums Latvijā tiek pārspīlēts, aizmirstot, ka pārtikas piedevas ražošanas procesā tiek pievienotas noteiktos daudzumos, kas ir stingri atrunāts gan Latvijas, gan Eiropas Savienības (ES) likumdošanā».

Investīciju projekta ietvaros ir paredzēta arī «Forevers» veikalu tīkla attīstība, gan atverot jaunas tirdzniecības vietas, gan modernizējot esošos veikalus. Šogad plānots atvērt 10 jaunus «Forevers» veikalus, kopumā paplašinot zīmola veikalu ķēdi līdz 100 tirdzniecības vietām. Ražotāja dati liecina, ka palielinās to pircēju skaits, kas izvēlas iepirkt gaļas produktus specializētajos veikalos. «Pircēju paradumi rāda, ka aizvien biežāk lielveikalu vietā priekšroka tiek dota nišas veikaliem,» komentē A. Ždans.

Šobrīd «Forevers» komandā ir 248 darbinieki. «Ņemot vērā, ka pieprasījums pēc gaļas un gaļas produktiem pieaug, ir nepieciešams pakāpeniski palielināt arī saražotās produkcijas apjomus ne tikai uz darba efektivitātes rēķina, bet arī stiprinot komandu. Nenoliedzami kvalificēta darbaspēka trūkumu izjūtam arī pārtikas ražošanas nozarē, tāpēc, lai uzņēmums noturētu līdzšinējos apjomus, šobrīd ejam divos virzienos. Pirmkārt, mērķtiecīgi ieguldām jaunajos speciālistos, tos apmācot paši ražotnē uz vietas. Otrkārt, kā vienu no risinājumiem redzam ārvalstu darbaspēka piesaisti. Tiesa gan «Forevers» gadījumā šāda prakse ir jaunums, tāpēc dalīties ar secinājumiem ir vēl pāragri,» teic vadītājs.

Viņš norāda, ka Latvijā cūkgaļas patēriņš ir gandrīz 80 000 tonnu gadā, no kuriem vietējie cūkaudzētāji spēj nodrošināt ar 57% izejvielas, turklāt gandrīz 19% no saražotā apjoma tiek eksportēts. «Vietējā tirgū paliek vien 38% cūkgaļas, kas ir nepietiekami, lai nodrošinātu vajadzīgo izejvielas daudzumu lielam pārstrādes uzņēmumam, un ražotājiem ir nepieciešams cūkgaļu importēt no kaimiņvalstīm, piemēram, Beļģijas, Polijas Tas, protams, nenozīmē, ka vietējie gaļas pārstrādes ražotāji iestājas pret vietējiem cūkaudzētājiem, bet drīzāk norāda uz risinājumu, kas ir jāskata līdztekus nozares aktuālajai situācijai. Liellopa gaļa, kas izmantota «Forevers» produktu ražošanai, ir vietējās izcelsmes. Eiropas Savienībā valda vienoti gaļas kvalitātes standarti, tāpēc ievestās izejvielas no Eiropas kvalitātes ziņā ir līdzvērtīgas vietējām, bet atsevišķos gadījumos pat labākas,» skaidro A. Ždans.

Atsaucoties uz neseno liellopa gaļas skandālu Polijā, A. Ždans atzīst, ka pirms pieciem gadiem Latvija bija ļoti līdzīgā situācijā. «Mums tas nebija pieņemams, tāpēc ļoti aktīvi sākām strādāt ar atbildīgajām valsts institūcijām un piegādātājiem, norādot uz problēmām un ieviešot savus monitoringa un kontroles mehānismus. Esam panākuši būtiskas izmaiņas, garantējot, ka uz «Forevers» ražotni netiek piegādāta apšaubāmas kvalitātes izejviela. Vienlaikus, protams, joprojām ir nozares jautājumi, kas ir jāatrisina kopīgiem spēkiem, iesaistot visas atbildīgās puses – lēmuma pieņēmējus, kvalitātes uzraudzības institūcijas, vietējos gaļas audzētājus un ražotājus,» viņš norāda.

«Forevers» tirgū strādā 22 gadus. Uzņēmuma ražotnē katru dienu tiek saražotas un iepakotas vairāk nekā 55 tonnas gaļas produkcijas.