Finanses

Zelta cenai nākamnedēļ prognozē kritumu

Žanete Hāka, 11.10.2013

Foto: AFP/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Nākamajā nedēļā zelta cena visdrīzāk kritīs, prognozē lielākā daļa Bloomberg aptaujāto analītiķu.

15 analītiķi uzskata, ka dārgmetāla cena nākamnedēļ slīdēs lejā, astoņi gaida, ka tās paaugstināsies, bet četri negaida izmaiņas. Tādējādi ekspertu skaits, kas prognozē kritumu, ir lielākais pēdējā mēneša laikā.

Zelta cenas pēc ASV valdības darba apturēšanas nedaudz pieauga, jo investori meklēja patvērumu saviem līdzekļiem, tomēr parādoties cerībām, ka tiks panākts kompromiss, tiek prognozēts, ka nauda no šiem ieguldījumiem atkal aizplūdīs.

Zelta stieņa cena atkal nokritusies zem 1300 dolāru atzīmes, piektdien sasniedzot 1285 dolāru līmeni, tādējādi šajā gadā zelts zaudējis jau 23% no savas vērtības, savukārt kopš vēsturiski augstākā līmeņa – 1921,15 dolāru - sasniegšanas 2011. gada septembrī tā sarukusi pa trešdaļu.

34 mēnešu zemāko atzīmi zelta cena sasniedza jūnijā un kopš tā laika tā augusi par 21%, jo lētais dārgmetāls vilināja juvelierizstrādājumu, zelta stieņu un monētu pircējus Āzijā, tomēr patlaban pieprasījums varētu sarukt, jo Indijas valdība meklē veidus, kā samazināt zelta importu, lai cīnītos ar rekordlielu tekošā konta deficītu.