Pārtika

Zeltalejas pienotavu nopērk Māršava no Valmieras

Dienas Bizness, 04.03.2014

Foto: Gatis Bogdanovs, Dzirkstele

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Stāmerienas pagasta bijusī Zeltalejas pienotava pagājušajā gadā ir kļuvusi par lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības Māršava īpašumu, vēsta reģionālais medijs Dzirkstele.lv. Kādreizējā ražotne, kas tika slēgta pirms pieciem gadiem, šobrīd veic piena savākšanas punkta funkcijas. Pirms tam pienotavas ēka bija SIA Zeltaleja īpašums.

Piensaimnieku kooperatīvās sabiedrības valdes priekšsēdētāja Dace Pastare sacījusi, ka ar šo īpašumu saistās arī vēl citas ieceres, bet tās pagaidām vēl neatklāj.

«Zeltalejā izveidojām piena savākšanas punktu. Uz turieni tiek vests piens no kooperatīva biedru saimniecībām, lai tālāk to nogādātu pārstrādātājiem. Šāda punkta izveide kooperatīvam ļauj samazināt ar transportu saistītos izdevumus,» stāstījusi valdes priekšsēdētāja. Ziemas periodā, kad piena ir salīdzinoši mazāk, savākšanas punkts darbojas dažas dienas nedēļā, bet vasarā – katru dienu, informē Dzirkstele.lv.

No Gulbenes novada ar Māršavu sadarbojoties vairāk nekā 20 zemnieku saimniecības. Kopumā tajā iesaistījušās 80 saimniecības no Vidzemes, Kurzemes un arī Latgales.

«Ar katru gadu biedru skaits aug, bet mēs gaidām arvien jaunus biedrus, lai gan ar īpašu aģitāciju nenodarbojamies, jo cilvēki paši mūs atrod. Kooperatīva izveide pirms sešiem gadiem ir sevi attaisnojusi. Mūsu klienti saņem labu atlīdzību par pārstrādei piegādāto pienu, viņiem ir drošības sajūta, ka piena nauda tiks izmaksāta noteiktajā laikā un tamlīdzīgi,» skaidrojusi D.Pastare.

Vņa uzskatot, ka kooperatīvs nevar aizrauties tikai ar biedru skaita palielinājumu, bet ir jābūt pietiekami elastīgiem piena tirgū, lai no saimniecībām nevajadzētu pirkt pienu par zemu cenu vai arī atteikties to iepirkt. «Es neesmu pārāk mazu saimniecību fane, bet, ja cilvēks vēlas augt un attīstīties, tad kooperatīvs ir tā iespēja,» skaidrojusi valdes priekšsēdētāja.

Kooperatīvs Māršava tika izveidots 2008.gada 18.jūlijā, apvienojoties trim piena lopkopības saimniecībām.

Komentāri

Pievienot komentāru