Nodokļi

Zemnieku saimniecības peļņas sadali pielīdzina dividendēm

Egons Mudulis, 08.09.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Individuālā uzņēmuma (arī zemnieka vai zvejnieka saimniecības), kas ir uzņēmumu ienākuma nodokļa maksātājs, īpašnieka ienākums, veicot pārskata gada un iepriekšējo gadu nesadalītās peļņas sadali, ir pielīdzināms dividendēm, lēmusi Saeima. Tāpat no individuālā uzņēmuma (arī zemnieka vai zvejnieka saimniecības), kas ir uzņēmumu ienākuma nodokļa maksātājs 2010. gada un 2011. gada laikā personīgajām vajadzībām izņemtos līdzekļus, neiekļaus maksātāja apliekamajā ienākumā.

Pieņemot steidzamības kārtā divos lasījumos grozījumus likumā Par iedzīvotāju ienākuma nodokli, Saeima lēmusi, ka dividendēm pielīdzināmajam ienākumam tiks piemērota iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme 10% apmērā.

Tāpat nolemts, ka 2000 latu neapliekamajā ienākumā tiks ieskaitītas valsts atbalsta vai Eiropas Savienības atbalsta lauksaimniecībai un lauku attīstībai ietvaros saņemto maksājumu summas.

Savukārt Finanšu ministrijai būs tiesības ieturēt iedzīvotāju ienākuma nodokli no zaudējumu atlīdzinājuma, kas aprēķināts saskaņā ar Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu atlīdzināšanas likumu, ja zaudējumi ir saistīti ar darba (dienesta) attiecībām vai to pārtraukšanu.