Transports un loģistika

Zviedrijas dokeru streiks izraisa ostu darbības apturēšanu

LETA--AFP, 24.01.2019

Foto: pixabay.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Apmēram 1000 dokeru astoņās Zviedrijas ostās trešdien streikoja pēc tam, kad viņiem neizdevās nodrošināt kolektīvo darba līgumu, un šis streiks izraisīja ostu darbības apturēšanu.

Zviedrijas Dokeru arodbiedrības biedri streikoja dažādās ostās visā valstī, tai skaitā Malmē dienvidos, uz divām līdz trim stundām.

Atbildot uz to, darba devēju organizācija «Zviedrijas Ostas» izsludināja lokautu.

Ja netiks panākta vienošanās, tad tuvāko dienu laikā streiks tiks paplašināts uz pavisam 15 ostām, ieskaitot valsts lielākās ostas Stokholmā un Gēteborgā.

«Ir skaidrs, ka konflikts smagi un drīz kaitēs Zviedrijas uzņēmumiem,» paziņoja Zviedrijas Transporta uzņēmumu konfederācijas vadītājs Matiass Dāls.

Īpaši smagi tas skars mežsaimniecību, kas ir viena no lielākajam Zviedrijas uzņēmējdarbības nozarēm.

Mežsaimniecības grupa «Stora Enso» pauda bažas, ka tās produkcijas piegādes kavēsies, sevišķi Gēteborgas Ro-Ro terminālī.

Ja streiks ievilksies, «tas var kaitēt Zviedrijas kā tirdzniecības partnera uzticamībai,» sacīja grupas preses sekretārs Karls Norels.

Mežsaimniecības kompānijas «Vida» vadītājs Sante Dāls atzina, ka streiks notiek nepiemērotā laikā, kad Zviedrijas uzņēmumi mēģina sagatavoties «Breksita» sekām, jo Lielbritānija ir liels eksporta tirgus.

Streiks notiek pēc gadiem ilga konflikta starp «Zviedrijas Ostām» un dokeru arodbiedrību, kura grib panākt pati savu kolektīvo darba līgumu plašāka transporta strādnieku līguma vietā.

Arodbiedrība, kurā ir apmēram 1300 biedru jeb aptuveni puse no visiem Zviedrijas dokeriem, uzskata, ka pašreizējais līgums neļauj tai vest sarunas par nozarei specifiskiem darba apstākļiem. Arodbiedrība ir noraidījusi vidutāju ierosinājumu.

Arodbiedrība trešdien paziņoja, ka ir gatava tieši tikties ar darba devēju organizāciju, bet tā pavēstīja, ka piekristu sarunām tikai pēc streika beigām.