Apple šā gada iespaidīgākais tālrunis iPhone 11 Pro Max beidzot ticis pie trīskāršas fotokameras, taču visā citā ir pārāk līdzīgs diviem pēdējiem priekšgājējiem
Cik gan ātri spēj mainīties vienas kompānijas filozofija attiecībā uz pašu izstrādātajiem produktiem! Vēl šīs desmitgades sākumā Apple ar katru otro jauno iPhone modeli centās pārsteigt savus klientus, ieviest patiešām inovatīvas lietas, bet šobrīd ir sajūta, ka uzņēmumā valda pilnīgi pretējs noskaņojums – ka tikai neaizbiedēt senos, lojālos āboltelefonu fanus ar kaut ko neparastāku. Septembra sākumā prezentētais Apple iPhone 11 Pro izskatās kā divus gadus vecā iPhone X klons ar lielāku kameras bloku aizmugurē, un tas nozīmē, ka amerikāņi tālruņa dizainu nav mainījuši jau trīs gadus pēc kārtas.
Šķiet, ka septembra pasākuma vienīgā intriga bija – cik modeļus Apple piedāvās? Šogad tie ir trīs – iPhone 11, iPhone 11 Pro un iPhone 11 Pro Max. Lielākais un jaudīgākais no tiem uzreiz pēc prezentācijas pasākuma Euronics veikalā nonāca DB rīcībā.
Par iPhone 11 dizainu nav daudz sakāmā. Tas konceptuāli ir tieši tāds pats kā iepriekšējie divi modeļi.
Apple mūždien labpaticis uzsvērt, ka viņu tālrunis ir ātrākais pasaulē. Arī šoreiz ar jauno 7 nanometru A13 Bionic seškodolu procesoru kalifornieši pārspēj visus savus iepriekšējos sasniegumus. Skaitļu izteiksmē gan nekā pārdabiska tajā nav – divi 2,65 GHz kodoli un četri 1,8 GHz, kam talkā nāk tikai 4GB operatīvā atmiņa. Kā ierasts, Apple neļauj lielai daļai veiktspējas testu programmu salīdzināt rezultātus ar Android ierīcēm, tādēļ dažādu vecumu aifoni būtībā sacenšas viens ar otru.
Nevar noliegt, ka tālrunis strādā ātri un visus uzdevumus paveic bez aizķeršanās. Īpaši labi tas tiek galā ar grafiskajiem darbiem, kur liels nopelns ir četru kodolu Apple GPU kartei. Piemēram, NBA 2K Mobile spēlēšana iPhone 11 Pro Max ir ievērojami gludāka nekā Samsung lielākajā flagmanī.
Būtiskas izmaiņas nav piedzīvojis arī ekrāns. Tas ir faktiski tāds pats kā pērnā gada iPhone XS Max – 6,5 collu ar 1242x2688 pikseļu izšķirtspēju, kas veido 458 punktu uz collu blīvumu, un HDR10 atbalstu. Pat 19,5:9 malu attiecība nav mainījusies. Vienīgi maksimālais spilgtums izaudzis no 625 līdz 800 nitiem, un mārketinga nolūkā displejam piešķirts vēl garāks nosaukums. Tagad tas ir Super Retina XDR OLED.
Beidzot esam nonākuši līdz iPhone 11 Pro Max centrālajam notikumam. Apple lietotāji beidzot var iepazīt inovāciju, ko Huawei klienti izmanto jau pusotru gadu – trīskāršo kameru. Apple gadījumā visās kamerās izmantoti 12 megapikseļu attēla sensori, taču katrai ir sava specialitāte. Komplektu veido platā, ultraplatā un telefoto lēca ar divkārtīgu optisko tālummaiņu. Tieši ātru kadra pietuvināšanu un attālināšanu Apple izceļ kā galveno jauno iespēju, taču citu ražotāju tālruņu lietotājiem tas nudien nav nekas neparasts.
Attēla kvalitāti varētu vērtēt kā teicamu. Vienīgi automātiskajā režīmā tai piemīt tieksme pārspīlēti paspilgtināt krāsas. Zāle izskatās gaišāka nekā dabā, debesis – dzidrāk zilas. Beidzot iPhone lietotāji ieguvuši īpašu nakts foto iespēju, turklāt labā izpildījumā. Kadrs tiek vienmērīgi izgaismots, un tajā var ieraudzīt vairāk, nekā tumsā spēj cilvēka acs. Tiesa, ar nosacījumu, ka aptuveni piecas sekundes izdodas noturēt ierīci nekustīgu. Taču atkal – iPhone lietotājiem līdz šādai iespējai nācās gaidīt krietni ilgāk nekā citiem.
Video jomā iPhone 11 galvenais jaunums ir ar priekšējo kameru uzņemami palēnināti ieraksti. Grūti pateikt, kāds tam ir pielietojums. Skatīties uz lēnām mutes kustībām dziedot? Skatīties, kā mirkšķinās plakstiņi? Pie tam jāņem vērā, ka slo-mo video pirms nosūtīšanas uz datoru vai citu telefonu video apstrādes programmā ir atbilstoši jānoglabā, citādi pārsūtītais video tiks atskaņots parastā ātrumā.
Visu viedierīces apskatu lasiet 11. oktobra laikrakstā Dienas Bizness, meklējot tirdzniecības vietās.
Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!