Tukuma novads, kura logo ir skanīgais sauklis «Uz Tukumu pēc smukuma», piedāvā ne tikai sakoptu vidi, bet arī darba vietas dažādu jomu speciālistiem; novadā īpaši trūkst inženieru un šuvēju, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Reģionālo pilsētu uzņēmējdarbības vides novērtējumā Tukums stabili turas augstajā piektajā vietā. Šogad novadā samazinājies bezdarba līmenis, plānotas investīcijas infrastruktūras sakārtošanai. Pašvaldība liek lielas cerības uz Tukuma lidostas kā nozīmīga transporta pārvadājumu mezgla izveidošanu un attīstību.

Bezdarbs samazinās

Pēc Tukuma novada pašvaldības veiktā mārketinga pētījuma, 2015. gadā plaši pazīstamais atskaņu virknējums «uz Tukumu pēc smukuma» kļuvis par oficiālo pilsētas zīmolu, kas ir reģistrēts kā preču zīme, stāsta Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans. «Lai arī šis sauklis var kādam šķist nedaudz banāls, lielākā respondentu daļa to novērtēja kā pievilcīgu un atbilstošu. Tukumnieki ir lepni par savu pilsētu, uzņēmējdarbības vide nepārtraukti attīstās, bezdarba līmenis samazinās un bērnu dzimstība palielinās,» saka Ē. Lukmans. No 2010. līdz 2014. gadam bezdarbnieku skaits samazinājies turpat vai uz pusi – no 2430 līdz 1287 bezdarbniekiem. Pērn Tukuma novadā bezdarba līmenis bija vidēji 6,9%, kas bija zemāks par valsī vidējo – 7,6%. Pēc NVA datiem, 2015. gada pirmajos sešos mēnešos Tukuma novadā bezdarba līmenis ir samazinājies līdz 5,6%.

«Izdevīgs ģeogrāfiskais stāvoklis, sabalansēta tautsaimniecības nozaru attīstība, kvalificēts darbaspēks, pašvaldības veicinošā sadarbība ar novada uzņēmējiem – tie ir galvenie priekšnosacījumi veiksmīgai novada attīstībai,» rezumē domes priekšsēdētājs. Pēc teritorijas attīstības līmeņa indeksa Tukuma novads starp 110 Latvijas novadiem ierindojas 24. vietā, indekss ir pozitīvs (0,312) un tas nozīmē, ka vispārīga novada attīstība ir virs vidējās situācijas Latvijā, norāda Ē. Lukmans.

Tukuma novadā darbojas vairāk nekā 2000 ekonomiski aktīvo tirgus sektora statistikas vienību. Komercsabiedrību un individuālo komersantu (uzņēmumu) skaits uz 1000 iedzīvotājiem ir 27, kas ir augstāks par vidējo rādītāju novados.

Visu rakstu Pēc smukuma un darba vietām lasiet 8. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Raksta galerijā - pilsēta fotogrāfijās!

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra