Kā izvilkt līdz piektdienai

Atpūta
2015. gada 8. oktobris 11:20

Gadās nedēļas, kad darbu ir tiešām daudz un papildu stress sasien rokas un prātu, tāpēc jāatsauc atmiņā sabalansēta darba un atpūtas principi, kā arī ātrās metodes cīņā ar stresu
, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

«Ir cilvēki, kuri lieliski uztur vienlīdzīgu aktivitāti, enerģiju visas darba nedēļas garumā, taču ir arī tādi, kuri jau pirmdienas pēcpusdienā ir saguruši. Tāpēc, runājot par enerģijas noturēšanu, vienmēr būtu jāskatās uz konkrēto cilvēku kompleksi: kas notiek darbā, personiskajā dzīvē, kā ar veselību?» norāda Santa Līce-Krūze, Draugiem.lv grupas personāla vadītāja.

Ja gadās dienas, kad stresa ir vairāk nekā vajag, bet nepieciešams saņemties, lai paveiktu steidzamu darbu, S. Līce-Krūze vispirms iesaka nomierināties – izdzert glāzi ūdens, 10 minūtes pastaigāties. Pēc tam jāķeras pie darbu precīzas sarakstīšanas sarakstā un izvērtējuma, ko var palīdzēt kāds kolēģis, ko var kādam deleģēt. Savukārt pārējiem uzdevumiem jāizvirza prioritātes un jāsāk to izpilde.

«Ikdienas dinamiskajā ritmā man ir izdevies atteikties no pīppauzēm, kas savā ziņā arī kalpoja kā stresa mazinātājs. Tagad šo neveselīgo ieradumu aizstāju ar kafijas pauzēm vai pastaigu apkārt Rīgas piena kombināts teritorijai. Nekas tā neizvēdina galvu, kā mierīga 20 minūšu pastaiga. Pēc tās atkal varu mesties iekšā darba dunā,» atklāj Normunds Staņēvičs, Rīgas piena kombināts (Food Union grupa) valdes priekšsēdētājs. Šogad viņš ir aizrāvies ar riteņbraukšanu un vasarā katru nedēļu centās divus trīs vakarus nedēļā veltīt šai nodarbei un kopīgi ar draugiem piedalījās teju visos Latvijā organizētajos velo maratonos. «Riteņbraukšana – gan kalnu, gan šosejas – ir gana dinamiska un prasa izturību, attiecīgi man tas ir labs veids, kā atslēgties no ikdienas darbiem, izlādēties un no jauna uzlādēties,» saka N. Staņē­vičs. Ja nebrauc ar riteni, viņam patīk pavadīt brīvo laiku, gatavojot ēst un ejot pastaigā ar suni – arī šīs nodarbes kalpo stresa mazināšanai.


Arī zvērinātai advokātei un Sorainen Latvijas biroja vadošajai partnerei Evai Berlaus «atslēgties» uz izvēdināt galvu palīdz braukšana ar velosipēdu vai skrituļošana.

Visu rakstu Kā izvilkt līdz piektdienai lasiet 8. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra