Rīgā, Pārdaugavā atvērta pirmā kaķu kafejnīca Latvijā Minka Cat Cafe, informēja SIA Draudzīgie kaķi līdzīpašniece Laura Pūce.

Tiesa, cik lielas investīcijas ieguldītas kafejnīcas izveidē, kā arī to, cik liela ir tās platība, uzņēmuma pārstāve neatklāja.

Kafejnīcā Rīgā uz vietas būs pieci kaķi, kurus Minka Cat Cafe saimnieces adoptējušas dzīvnieku aizsardzības biedrībā Ķepu-Ķepā.

Minka Cat Cafe īpašnieču Pūces un Zanes Kurmes mērķis ir ne tikai sniegt iespēju baudīt relaksējošo mieru, ko rada kaķi, bet arī veicināt dzīvnieku adopciju un cilvēku rūpes par pamestajiem kaķiem.

Tāpat kafejnīcā būs iespēja iegūt izglītojošu informāciju par patversmju darbu Latvijā un to, kā katrs no mums var palīdzēt tiem dzīvniekiem, kuri palikuši bez mājām.

Pūce un Kurme ir pārliecinātas, ka dzīvnieku klātbūtne neradīs riskus kafejnīcas apmeklētāju veselībai, jo uzņēmuma personāls ir ievērojis Latvijas un Eiropas normatīvajos aktos noteiktās prasības, kā arī ikdienā rūpēsies par kaķu labsajūtu un veselību.

Pirmo kaķu kafejnīcu Latvijā bija plānots atklāt pagājušā gada beigās Rīgā, tuvajā Pārdaugavā. Taču kafejnīcas izveides un būvdarbu procesā radās aizķeršanās, kā rezultātā kafejnīcas atvēršana tika pārcelta uz šo gadu.

Pasaulē pirmā kaķu kafejnīca tika atvērta Taivānā, bet Japānā 1998.gadā, un tieši Japānā kaķu kafejnīcas guvušas vislielāko popularitāti - patlaban darbojas vairāk nekā 30 šādu iestāžu.

Eiropā pirmā kaķu kafejnīca tika atklāta Austrijas galvaspilsētā Vīnē, šāda kafejnīca ir arī Sanktpēterburgā, Londonā, Minhenē un Budapeštā, Parīzē un arī Lietuvas galvaspilsētā Viļņā.

Kā liecina Firmas.lv informācija, SIA Draudzīgie kaķi dibināta 2014.gada 10.jūlijā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro. Draudzīgie kaķi uz pusēm pieder Kurmei un Pūcei.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra