No 1.augusta Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka apmeklētājiem ir pieejams jauns aktīvās atpūtas un tūrisma objekts - taka kokos, informēja Valmieras pilsētas pašvaldība. Pagaidām interesentiem ir atklāts pirmais takas posms 300 metru garumā, bet otrā daļa - 187 metrus garais nobrauciens trosē pār Gauju - tiks atklāts augusta otrajā pusē.

Tiek piedāvāta pastaiga 5-8 metru augstumā virs zemes. Pastaigas elementus veido krēsli, sadzīves darbarīki, pirts ķipīši un citi oriģināli simboli/priekšmeti, kas papildināti ar zīmējumiem - latviešu spēka zīmēm.

Kā pastāstīja takas projekta tehniskais vadītājs Guntis Avotiņš, trasei nav izteiktas grūtības pakāpes kā citās jau zināmās trasēs. «Tā ir viena liela taka, kurā iekļauti atsevišķi atzari «adrenalīna medniekiem». Jāteic, ka trase ir īsts roku darbs - katra detaļa, stiprinājums, skrūve paslēpta tā, lai apmeklētājs varētu izbaudīt kopējo tēlu, nepamanot trases tehnisko pusi,» norāda G. Avotiņš.

Elementu uzstādīšanai izmantota virvju parka enkuru sistēma - Eko enkuri-stiprinājumi. Tiem ir izturība, tie ir saudzīgāki kokiem (tiem augot, enkurus var atlaist vaļīgāk), salīdzinājumā ar klasiskajiem stiprinājumiem tiem ir mazāka abrazīvā iedarbība uz koka stumbru, kā arī tie ir «draudzīgāki» takas apmeklētājiem.

Lai klientiem nodrošinātu maksimālu drošību, tiek izmantota Šveices firmas Kanopeo ražotā nepārtrauktās drošināšanas sistēma Saferoller. Sistēma novērš iespēju cilvēkam patstāvīgi atbrīvoties no drošināšanas troses trases vidū. Papildu drošināšanas sistēmai apmeklētājiem jāizmanto alpīnisma ķiveres un alpīnisma sistēmas.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra