Svētdien Rīgā norisinājās divi velobraucēju pasākumi, ar kuriem tika paredzēts atklāt riteņbraukšanas sezonu. Lielākā daļa velobraucēju izvēlējās Rīgas domes organizēto braucienu uz Mežaparku, tomēr radikālāk noskaņotie piedalījās protesta akcijā «Kritiskā Masa».

Svētdienas rītā, pulksten 11:00 Doma laukumā Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs atklāja velosezonu Rīgā, un pēc tam, kopā ar vairākiem simtiem velobraucēju, devās uz Mežaparku. Brauciens norisinājies bez incidentiem un to pavadīja policija.

Rīgas domes organizētajā velobraucienā piedalījās ap 2 tūkstošiem riteņbraucēju, Db.lv pastāstīja Rīgas reģiona pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību sektora vadītāja Sigita Pildava.

Pēc velosezonas atklāšanas norisinājās otrs, nesankcionēts riteņbraucēju pasākums «Kritiskā Masa». Aptuveni trīssimt krāšņi tērptu riteņbraucēju devās izbraucienā pa Rīgas ielām, lai iestātos par velosipēdistu tiesībām. Šie riteņbraucēji pārvietojās neorganizēti un izraisot avārijas situācijas, norādīja S. Pildava. Tika sastādīti 27 administratīvo pārkāpumu protokoli, tai skaitā par braukšanu pie sarkanās gaismas, nepakļaušanos policijai un braukšanu reibumā. Par sodu apmēriem lems tiesa.

«Tā bija saujiņa cilvēku, kas vienkārši nostājās opozīcijā,» norādīja S. Pildava.

Velobraucēju pasākums «Kritiskā Masa» Rīgā ir noticis jau vairākas reizes. Tajā pulcējas riteņbraucēji, lai atgādinātu par savām tiesībām.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra