Ir pasludināta a/s Latvijas pasta nodaļu tīkls maksātnespēja, kā arī apturēta pārvaldes institūcijas darbība un iecelts administrators, liecina Latvijas Vēstnesī publicētā informācija.
Latvijas Pastam piederošā uzņēmuma maksātsnespēju pasludināja Rīgas pilsētas Latgales pašvaldības tiesa. Par administratori ir iecelta Inese Rimdžus. Maksātnespēju pieprasīja SIA Lielupes pērle, pasludinātais spriedums nav pārsūdzams.
Latvijas pasta nodaļu tīkls tika izveidots Pasta bankas projekta īstenošanai, tomēr šo projektu realizēt neizdevās.
Pērn Latvijas pasta nodaļu tīkls strādāja ar 17,7 tūkstošiem latu zaudējumiem. «Latvijas pastam jāturpina procesu un izmaksu tālāka optimizācija,» iepriekš pauda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Aigars Vītols.
DB jau rakstīja, ka uzņēmums Latvijas pasts un uzņēmums Mono nespēja vienoties par abu kopējā uzņēmuma Latvijas pasta nodaļu tīkls pārņemšanu. Latvijas pasts un Mono nespēja vienoties par konkrētiem nosacījumiem, iepriekš intervijā DB pauda A. Vītols. «Tiesvedība starp Latvijas pastu un Mono ir tikai starpposms, jo galvenā prasība par uzņēmuma pārņemšanas līguma noslēgšanu pēc būtības tiks skatīta oktobrī,» viņš norādīja intervijā. Mono tiesas ceļā vēlējas panākt, ka Latvijas pasts pilda 2008. gada beigās noslēgt sadarbības līgumu par Pasta bankas projekta realizāciju, ar kuru speciāli izveidotais valsts un holdinga kopuzņēmums Latvijas pasta nodaļu tīkls pārņem pasta nodaļas. Pēc nespējas vienoties par nosacījumiem Latvijas pasts un Mono pātrauca sadarbību 2009. gada beigās.
DB jau vēstīja, ka uzņēmuma Latvijas Pasts apgrozījums pērn samazinājies par 5,72 miljoniem jeb 12,95% un veidoja 38,46 miljonus latu. Kompānija KMPG, kas sniedza ziņojumu par Latvijas pasta pērnā gada finanšu pārskatu, jau iepriekš norādīja, ka Latvijas pasta īstermiņa saistības pārsniedz uzņēmuma apgrozāmos līdzekļus par 3,15 miljoniem latu un tas «varētu radīt bažas par valsts sabiedrības spēju turpināt savu darbību nākotnē». Šādas bažas revidenti izteikuši arī iepriekšējos gadus. DB jau ziņoja, ka Satiksmes ministrija (SM) pērn piekritusi palielināt Latvijas pasta pamatkapitālu par vairāk nekā 865 tūkstošiem latu.
Uzņēmums Latvijas pasta nodaļu tīkls tika reģistrēts 2009. gada janvārī, un tā darbības veidi ir pasta darbība saskaņā ar vispārējā pakalpojuma pienākumu, mazumtirdzniecība nespecializētajos veikalos, mazumtirdzniecība ārpus veikaliem, stendiem un tirgiem, citas pasta un kurjera darbības, neklasificētas finanšu darbības, izņemot apdrošināšanu un pensiju uzkrāšanu, liecina pamatinformācija par uzņēmuma darbības veidiem. Tomēr galvenais uzņēmuma uzdevums – Pasta bankas projekta realizēšana, Latvijas pasta nodaļu tīklam tā arī neizdevās.


