Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

"Garmin Venu" patiks tiem sportiska dzīvesveida cienītājiem, kuri sagaida ne vien plašas sporta pulksteņa iespējas, bet arī kvalitatīvu skārienekrānu.

Kopš iesaistīšanās ar viedtelefonu savienojamu valkājamo tehnoloģiju ražošanā aizgājušās desmitgades sākumā "Garmin" uzaudzējis prāvu piekritēju pulku, kas augstu novērtē amerikāņu ražotāja piedāvātās daudzveidīgās sporta aktivitāšu mērīšanas iespējas. Tomēr visu šo laiku kompānija pati sev «šāvusi kājā», viedajiem pulksteņiem izvēloties taupīgus, taču modernos lietotājus pavisam neuzrunājošus zemas izšķirtspējas displejus. Pērnā gada nogalē "Garmin" šo kļūmi laboja, prezentējot savu pirmo izstrādājumu ar laika garam atbilstošu AMOLED ekrānu.

Dizains

✪✪✪✪✪✪✪

(Raksta autora vērtējums: 7 punkti no 10)

Atšķirībā no "Garmin" dārgajiem modeļiem, "Venu" vizuāli ir pavisam vienkāršs un viegls. Šeit nav ne titāna, ne safīra. Korpuss veidots no plastmasas, kas mārketinga vajadzībām nosaukta par «šķiedru stiprinātu polimēru» un tikai ap pašu 1,2 collu AMOLED displeju ir dažus milimetrus plats nerūsējoša tērauda gredzens, kurā nez kādēļ iegrebtas sīkas gropes. Var jau būt, ka vizuāli tas piešķir pulkstenim savdabīgu šarmu, taču praktisku labumu nedod. Gredzenu nevar pagriezt, tādēļ šādai saķeres virsmai jēgas nav. Vēl vairāk – gropēs viegli ieķeras netīrumi un tos ir grūti izkasīt no dziļajām rievām.

46,3 gramus smagā korpusa labajā pusē ir divas viegli nospiežamas vadības pogas. Ar augšējo var aktivizēt treniņu režīmus un piekļūt galvenajām izvēlnēm, apakšējā nodrošina iziešanu no programmām un atver pulksteņa iestatījumus, kur var izvēlēties ciparnīcas izskatu. Viss pārējais notiek skārienjutīgajā ekrānā, ko "Garmin" gadījumā pat varētu uzskatīt par inovāciju. Šis zīmols ilgstoši pieturējās pie pogu vadības, ignorējot skārienekrāna iespējas. Acīmredzot taupot naudu, ražotājs košo AMOLED ekrānu pārklājis ar morāli novecojušu "Gorilla Glass 3" aizsargstiklu. Un, kā apliecinājumu tā neatbilstībai šodienas prasībām, saņēmām testa modeli ar labi redzamu švīku pašā ekrāna vidū.

20 milimetru platā gumijas siksniņa ir mīksta, elastīga un pie ādas burtiski pielīp. No valkāšanas viedokļa tas ir labi, jo pulkstenis pa plaukstas locītavu nešļūkā, tomēr siltākā laikā āda zem siksniņas sasvīst. Savukārt pulksteņa korpuss iespiež rokā savu reljefu un «atkailināto» uzlādes «radziņu» nospiedumu.

Kopumā pulkstenis vizuāli atbilst cenai. Tas nav premium klases produkts, taču arī neizskatās lēts, un vieglā, neuzkrītošā dizaina dēļ sportiskiem cilvēkiem patiks. Jo īpaši tādēļ, ka to var atstāt uz rokas arī peldot.

Lietošana

✪✪✪✪✪✪✪✪

(Raksta autora vērtējums: 8 punkti no 10)

"Garmin" sporta pulksteņus iepazinušajiem lietošanā faktiski vienīgais jaunums būs 1,2 collu AMOLED ekrāns, kurā beidzot saturs izskatās kā kvalitatīvā viedpulkstenī. Enerģijas taupīšanas vārdā amerikāņi pārāk ilgi bija aizrāvušies ar laikmeta prasībām neatbilstošiem displejiem. Jaunais ekrāns ir izdevies. 390x390 pikseļi nodrošina detalizētu attēlu ar asiem kontrastiem un izteiksmīgām krāsām. Kā AMOLED tehnoloģijai piedien. Maksimālais spilgtums ir 1000 nitu, tādēļ ekrāna redzamība ir laba pat košā saulē.

Gan pulksteņa «sejiņas», gan treniņu animācijas tajā izskatās lieliski. Pat žēl, ka "Garmin" piedāvā tik maz vizuālā satura. "Garmin Connect" lietotnē un "Garmin Connect IQ" veikalā lielākoties var izvēlēties visdažādāko formu pulksteņa izkārtojumus un dažādus rīkus fizisko aktivitāšu mērīšanai. Mūzikai paredzēti "Spotify", "Amazon Music", "Deezer" un "iHearRadio", no kuriem var lejupielādēt dziesmu listes iebūvētajā 3,5 GB atmiņā. Tajā pietiek vietas ap 500 dziesmām. Navigācijas sistēmas, video atskaņotāji un laika īsināšanai izmantojamas sīkprogrammas ir izteiktā mazākumā.

Konceptuāli "Venu" lietošanā ir vienkāršs. Vertikāli velkot pirkstu pār ekrānu viens pēc otra atveras paša izvēlētās sadaļas, kurās attēloti svarīgākie mērījumi – sirds ritms, stresa līmenis, "Body Battery" jeb enerģijas krājumi ķermenī, ieelpu skaits minūtē un citi. Mazliet pieklibo ekrāna reakcija uz kustībām. Tas ne vienmēr aktivizējas, kad pulkstenis tiek pavērsts pret lietotāju un laika nolasīšanai bieži nākas spiest pogu. Arī pāršķirot ekrānu vērojama īsa aizture, kas nepacietīgākos noved pie neplānotu komandu došanas, pārāk daudz un ātri pieskaroties stiklam.

Iespējas

✪✪✪✪✪✪✪✪

(Raksta autora vērtējums: 8 punkti no 10)

Iespēju ziņā "Garmin" palikuši uzticīgi sev. Ir ārkārtīgi plašs fizisko aktivitāšu mērīšanas piedāvājums, ieskaitot slēpošanu un citas disciplīnas, ko citu ražotāju viedpulksteņos neatrast, un datu apkopojumi. Pēdējos visērtāk pārskatīt mobilajā lietotnē, kur datus var analizēt dažādos griezumos un pētīt progresu.

"Garmin Coach" piedāvā dažādus treniņu plānus kā spēka vingrinājumiem, tā skrējējiem. Piemēram, sagatavoties 5 vai 10 kilometru, vai pusmaratona distancei. Pirms vasaras skriešanas sezonas tas varētu būt aktuāli, un šie treniņi patiešām palīdz sasniegt mērķi.

Savukārt saziņa ar tālruni joprojām ir asimetriska ar nomācošu pārsvaru virzienā uz pulksteni. Būtībā no "Venu" var noraidīt zvanus ar paša sagatavotu paziņojumu, kas pie zvanītāja aizceļos īsziņas formā. Ar gatavu tekstu var atbildēt arī uz īsziņām. Vēl var vadīt mūzikas atskaņotāju tālrunī un atbildēt uz zvanu, ja ierīcei piesaistītas bezvadu austiņas. Tas faktiski arī viss. Balss vadības sistēmas nav un arī ar digitālo asistentu šajā pulkstenī garlaicības brīžos nevar aprunāties.

Citiem vārdiem sakot, bez tālruņa kabatā ar "Venu" var sportot, bet nevar darīt neko citu. Pat neraugoties uz to, ka tas atbalsta maksājumu sistēmu "Garmin Pay" un izmantojams kā norēķinu karte bezkontakta termināļos.

Akumulators

✪✪✪✪✪✪✪✪✪

(Raksta autora vērtējums: 9 punkti no 10)

Uzlabojoties tehnoloģijām, viedo pulksteņu baterijas izvēlē vairs nevalda tik izteikta dilemma, kā pirms dažiem gadiem, kad ražotājam bija jāizvēlas ilgu baterijas laiku vai labu ekrānu. Jau "Huawei" pierādīja, ka OLED displeju pulksteņi ar vienu uzlādi var darboties pat pāris nedēļas, un arī "Garmin" izdevies atrast saprātīgu vidusceļu. "Venu" ar vienu uzlādi darbojas aptuveni četras pilnas diennaktis, bez pārtraukuma mērot visus svarīgos parametrus un ik dienu reģistrējot pa treniņam GPS režīmā. Tas ir vismaz divreiz ilgāk nekā "Apple Watch" un "Samsung Galaxy Watch Active 2". Tiesa, "Venu" kā viedpulksteņa iespējas ir ierobežotākas.

Mērot ilgu treniņu ar ieslēgtu GPS un paralēli atskaņojot mūziku, baterijas krājumi, protams, tērējas daudz ātrāk. Šādā režīmā "Venu" iztur ap sešām stundām.

Gala vērtējums

✪✪✪✪✪✪✪✪

(Raksta autora vērtējums: 8 punkti no 10)

"Garmin Venu" ir ļoti piemērota izvēle ikvienam sportiska dzīvesveida cienītājam. Jo īpaši tiem, kurus sajūsmina "Garmin" sporta pulksteņu plašās fizisko aktivitāšu mērīšanas iespējas, taču kaitina zīmolam raksturīgie blāvie, skārienu nepazīstošie ekrāni. "Venu" izskauž šo trūkumu, piedāvājot kvalitatīvu, vieglu un cenas ziņā adekvātu produktu, kura lielākais trūkums ir ierobežotā atgriezeniskā saite ar pievienoto viedtelefonu.

Cena ap 380 eiro

"Garmin Venu"

Plusi

Košs un kvalitatīvs ekrāns

Ilgs baterijas darbības laiks

Daudz veselības un aktivitāšu mērīšanas iespēju

Mīnusi

Uz ziņojumiem var atbildē tikai ar gatavām frāzēm

Skārienekrāns reaģē ar aizturi

Neliels lietotņu piedāvājums

Tehniskie parametri:

Izmērs: 43,2 mm x 43,2 mm x 12,4 mm

Svars: 46,3 gr

Ekrāns: 1,2 collu AMOLED 390x390 pikseļu izšķirtspēja

Ūdens drošība: 5ATM

Sensori: GPS, GLONASS, Galileo, Garmin Elevate pulsa mērītājs, altimetrs, kompass, žiroskops, akselerometrs, termometrs, Pulse OX.

Iebūvētā atmiņa: 3,5 GB, 500 dziesmām

Savienojams ar "Android" un "iOS" ierīcēm

Maksāšanas sistēma: "Garmin Pay"

Komentāri

Pievienot komentāru