Akciju tirgus investoru vidū tik lielas bailes kā patlaban nav manītas kopš finanšu krīzes, kas ir laba ziņa buļļiem, kas gaida tirgus zemāko punktu, atsaucoties uz ilgtermiņa investora – Raymond James eksperta Džefrija Sauta teikto, raksta MarketWatch.

«Es neesmu redzējis tādas bailes kopš 2009. gada pavasara, kad tirgus finanšu krīzes laikā sasniedza savu zemāko punktu,» viņš saka.

Pārdošanas viļņa laikā piektdien ASV akciju indekss Dow Jones Industrial Average saruka par vairāk nekā 500 punktiem, un arī pirmdien samazinājās par 3,12%, bet Nasdaq Composite – pirmdien samazinājās par 3,52%. Nedēļas laikā Standard&Poor’s 500 indeksā iekļauto uzņēmumu kapitalizācija saruka par vairāk nekā vienu triljonu ASV dolāru.

Eksperts neparedz smagāku izpārdošanu, un norāda, ka šis lielais kritums varētu liecināt par zemākā punkta tuvošanos, atsaucoties uz Vorena Bafeta izteicienu, ka jāsāk bažīties, ja tirgus sāk kļūt mantkārīgs un otrādi. Tiesa gan, daudzi investori patlaban ir nobijušies, tādēļ kritums vēl kādu laiku varētu turpināties.

Stratēģis uzskata, ka zemāko punktu tirgus varētu sasniegt piektdienā, bet arī pirmdien turpināsies izpārdošana, jo nereti pēc tam seko otrdiena, kad tirgus pagriežas pretējā virzienā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra