Paplašinot optiskā interneta tīklu galvaspilsētā un reģionos, tā pieslēgumi izbūvēti vairāk nekā 7000 jaunās adresēs, kopējām investīcijām optikas tīkla izvēršanā sasniedzot 6,9 miljonus eiro.
Gada laikā par 7,5% pieaugusi datu plūsma interneta tīklā, kā arī būtiski uzlabota tā aizsardzība pret DDoS jeb piekļuves atteices uzbrukumiem. Modernizējot interneta tīklu, vērā ņemta programmatūras un iekārtu ilgtspēja, tā nodrošinot stabilu pakalpojuma kvalitāti ilgtermiņā.
“Atskatoties uz pēdējiem 15 gadiem, Tet optiskā tīkla attīstībā esam ieguldījuši vairāk kā 66 miljonus eiro. Šogad būtisku uzmanību esam vērsuši arī uz ilgtspējas un drošības jautājumiem. Pabeidzot interneta tīkla modernizāciju, kas nodrošina datu pārraidi starp vairākiem tīkla mezgliem, izmantotas jaunākās paaudzes iekārtas un programmatūra, nodrošinot stabilu pakalpojumu kvalitāti nākamos desmit gadus, turklāt ļaujot mums darboties ekonomiskāk un ievērojot ilgtspējīgas saimniekošanas pamatprincipus, kas saskan ar Tet Ilgtspējas mērķiem. Savukārt aizsardzībai pret kiberuzbrukumiem šogad investēts teju miljons eiro,” uzsver Dmitrijs Ņikitins, Tet galvenais tehnoloģiju direktors.
No 6,9 miljonu eiro investīcijām, 4,3 miljoni eiro ieguldīti GPON optiskā tīkla, kas ir tehnoloģiski un finansiāli efektīvākā plašu optisko tīklu tehnoloģija, attīstībai. Tet optiskais internets 2023. gada nogalē pieejams jau vairāk nekā 553 000 adresēs visā Latvijā, turklāt jaunu savienojumu būvniecības darbi joprojām rit pilnā sparā, lai paplašinātu tīklu gan Rīgā, gan Jūrmalā, Mārupē, Dreiliņos, Siguldā un Ogrē. Attiecīgi gada laikā par 7,5% pieaugusi arī kopējā Tet interneta tīkla plūsma.
Tāpat 2023. gadā investīcijas aptuveni pusmiljona apmērā novirzītas arī Tet pamata tīkla, kas nodrošina piekļuvi Tet datu pakalpojumiem, kapacitātes palielināšanā virzienā uz Valmieru un Liepāju. Tāpat izveidoti jauni savienojumi ar citiem operatoriem gan Latvijā, gan ārzemēs. Uzlabota arī Tet tīkla aizsardzība pret DDoS uzbrukumiem, investējot vairāk nekā pusmiljonu eiro esošās DDoS aizsardzības sistēmas uzlabošanā un kapacitātes palielināšanā.
Vēl papildus 350 tūkstoši investēti lietojumu un interneta lapu aizsardzībai, kopējām investīcijām tīkla aizsardzībā sasniedzot gandrīz miljonu eiro, tā ļaujot būt vēl pārliecinātākiem un drošākiem saistībā ar kiberuzbrukumu risku novēršanu.
MPLS tehnoloģijas tīkla modernizācijas procesā 2023. gadā ieguldītas investīcijas 4,6 miljonu eiro apjomā. Ir atjaunotas visas šī tīkla iekārtas uz jaunākas paaudzes iekārtām, kam ir piecas reizes lielāka kapacitāte nekā līdz šim izmantotajām. Attiecīgi izvēlēta arī jaunākā programmatūra, kas uzņēmumam ļaus nodrošināt stabilu pakalpojumu turpmākos desmit gadus.