Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) eksperti ir gatavi iesaistīties darba grupā par pūļa finansējuma jeb crowdfunding regulējuma izstrādi.

Ievērojot jaunās tendences alternatīvu finansējuma veidu attīstībā, pūļa finansējuma regulējuma izstrādei ir pievērsta uzmanība gan atsevišķu valstu, gan Eiropas līmenī, aģentūru LETA informēja FKTK Komunikācijas daļas vadītāja Marija Makareviča.

Piemēram, aizvadītajā vasarā Eiropas Komisija izveidoja ekspertu grupu European Crowdfunding Stakeholders Forum ar mērķi palīdzēt Eiropas Komisijai izstrādāt regulējumu. Tā kā arī Latvijā šis jautājums kļūst aktuāls, ir atbalstāma iniciatīva veidot kopējo darba grupu šī jautājuma izskatīšanai, kurā būtu gatavi iesaistīties arī FKTK eksperti, sniedzot atbalstu saskaņā ar savu kompetenci un pieredzi.

Tomēr pasaules pieredze liecina, ka jāpaiet noteiktam laikam, lai būtu iespēja novērtēt, kādā virzienā jaunais pakalpojuma veids attīstās, vai pastāv pašregulācijas iespēja un kādi aspekti būtu jāņem vērā, ja tomēr nozares regulējums no valsts puses ir nepieciešams, paturot prātā arī samērīguma principu, lai neuzliktu pakalpojumu sniedzējiem pārmērīgu administratīvu slogu, skaidroja FKTK pārstāve.

Kā ziņots, savstarpējo aizdevumu platformas AS Mintos vadība finanšu ministram Jānim Reiram (V) nosūtījusi vēstuli ar aicinājumu sākt normatīvā regulējuma izstrādi savstarpējo aizdevumu un pūļa finansējuma pakalpojumu sniegšanai Latvijā.

Mintos lūgusi izveidot īpašu darba grupu šī jautājuma izstrādei.

Aicinājums izstrādāt nepieciešamo regulējumu nosūtīts arī Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (V), tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam (VL-TB/LNNK), ekonomikas ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (ZZS), kā arī FKTK priekšsēdētājam Kristapam Zakulim. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra