Grieķijas izstāja no eiro zonas nozīmētu, ka vienotā valūta sabruktu kā kāršu namiņš, paziņojis Grieķijas finanšu ministrs Janis Varufakis, ar saviem izteikumiem izraisot nesaskaņas ar Itāliju.

«Grieķijas izstāja no eiro zonas nav kaut kas, kas ietilptu mūsu plānos, vienkārši tādēļ, ka mēs uzskatām, ka tas ir kā būvēt kāršu namiņu. Ja izņem Grieķijas kārti, pārējās sabruks,» Varufakis sacīja intervijā Itālijas sabiedriskajai raidsabiedrībai RAI.

Varufakis arī kritizēja savu Itālijas kolēģi Pjēru Karo Padoanu, salīdzinot Itālijas lielā valsts parāda problēmu ar situāciju Grieķijā.

«Itālijas amatpersonas.. ir vērsušās pie manis, lai pateiktu, ka atbalsta mūs, tomēr viņi nevar teikt patiesību gan tādēļ, ka Itālijai draud bankrots, gan tādēļ, ka viņi baidās par sekām no Vācijas puses,» paziņoja Grieķijas finanšu ministrs.

«Pēdējos gadus virs Eiropas savilcies baiļu mākonis. Mēs esam kļuvuši sliktāki nekā bijusī Padomju Savienība,» viņš piebilda.

Padoans uz Varufaka apgalvojumiem atbildēja ar ierakstu mikroemuāru vietnē Twitter, kurā norādīja, ka Grieķijas finanšu ministra izteikumi ir nevietā, un uzstāja, ka Itālijas «ir pārvaldāms».

Itālijas valsts parāda nasta pašlaik veido nedaudz vairāk kā 130% no iekšzemes kopprodukta (IKP), bet Grieķijai tā sasniedz 175% no IKP.

Uz Itālijas žurnālistu lūgumu komentēt viedokļu apmaiņu ar Varufaki Padoans pirmdien, ierodoties uz G20 valstu grupas sanāksmi Stambulā, sacīja, ka «mums bija saruna par to un mēs apmainījāmies vēstījumiem. Nekādas problēmas nav, un vēl jo mazāk tādas ir personīgā līmenī».

«Itālijas mērķis ir atrast kopīgu risinājumu Grieķijas situācijai, sākot ar eiro [zonas finanšu ministru] grupas sanāksmi trešdien Briselē,» viņa teikto citēja ziņu aģentūra AGI.

«Eiropas institūcijas ir atvērtas atrast risinājumu, kas atbilst visu interesēm. Pašlaik plāna B nav. Pirms visa cita mums ir jāredz, kāds ir plāns A,» sacīja Itālijas finanšu ministrs.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra