Privātā kapitāla vadības uzņēmums SIA LR Capital izskata un apsver iespējas veikt finanšu ieguldījumus privātos uzņēmumos Latvijā un Baltijā. Finansējums pieejams gan jaunu projektu un ideju finansēšanai jau esošiem un stabiliem uzņēmumiem, gan kapitāldaļu vai akciju pirkumu finansēšanai dažāda izmēra kompānijām.

LR Capital fokusējas uz uzņēmumiem un investīciju iespējām ar aptuveno vērtību no 1,5 miljoniem eiro līdz 10 miljoniem eiro, taču sadarbībā ar saviem investīciju partneriem izskata arī lielāka apmēra darījumus. LR Capital pamata mērķis ir veikt darījumus ar investīciju horizontu no četriem līdz septiņiem gadiem.

LR Capital valdes loceklis un partneris Kristaps Bērziņš aģentūrai LETA pauda pārliecību, ka Latvijas ekonomikas dinamika tuvākajos gados būs labvēlīga jauniem projektiem un investīcijām.

«Kopumā esam diezgan tipiski finanšu investori ar industrijā pieņemtiem investīciju principiem un standartiem. Taču ir dažas būtiskas atšķirības - kompānija pēc investīciju veikšanas aktīvi piedalās stratēģiskos lēmumos, aktīvi mēģinām dot konkrētu taustāmu labumu uzņēmumam finanšu piesaistes, nekustamā īpašuma, korporatīvu darījumu un līdzīgos jautājumos,» skaidroja Bērziņš. Otra būtiska atšķirība ir tā, ka LR Capital visi galvenie lēmumu pieņēmēji ir Latvijas rezidenti un paši ir arī investori šajos projektos, kas nozīmē ātrāku un efektīvāku lēmumu pieņemšanu. Būtisks faktors ir arī tas, ka LR Capital nav formāls institucionāls fonds, tādējādi investīciju ilgums nav strikti ierobežots, un šajā ziņā LR Capital ir elastīgs.

Firmas.lv datubāze rāda, ka LR Capital dibināts 2014.gada februārī un uzņēmuma īpašnieki vienādās daļās ir SIA Prudentia Private Equity Partners, Kristaps Bērziņš, Ģirts Rungainis, Jānis Lielcepure.

IBS Prudentia partneriem Lielcepurem un Rungainim ir plaša pieredze finanšu un investīciju jautājumos, savukārt Bērziņam ir pieredze korporatīvajās finansēs un ieguldījumos.

Kaut gan uzņēmums LR Capital dibināts 2014.gada sākumā, tā saknes meklējamas ilggadējā tā dibinātāju sadarbībā un investīciju pieredzē. Dibinātāju investīcijas iekļauj tādus uzņēmumus kā SIA Depo DIY, SIA Valpro, SIA FN Serviss un AS Energofirma Jauda.

Lielcepure norāda, ka uzņēmumam LR Capital, izskatot investīciju iespējas, nav ļoti konkrētu kritēriju industriju vai nozaru ziņā. Galvenais, lai uzņēmumam ir stabils biznesa modelis, laba vadības komanda, konkurētspējīgs bizness un esoša naudas plūsma. Labprāt tiek izskatīti darījumi un investīciju iespējas tādos uzņēmumos kā ražotāji eksportētāji metāla un apstrādes sektoros, medicīnas pakalpojumu sniedzēji un produktu ražotāji, specializēti infrastruktūras izvietošanas, dizaina un apkalpošanas uzņēmumi. Gandrīz katru investīciju plānots veikt no atsevišķas juridiskas vienības, tāpēc esošā struktūra ir vairāk pārvaldības kompānija, nevis investīciju sabiedrība, skaidro Lielcepure.

LR Capital strādā, sadarbojoties ar uzņēmumu vadības komandām, palīdzot tām kļūt par vadošām kompānijām savā nozarē Latvijā vai Eiropā.

Firmas.lv datubāze rāda, ka "LR Capital" ir dibinājis un ir 100% īpašnieks uzņēmumiem SIA LRC Build 1 un SIA LRC Build 2.

Bērziņš aģentūrai LETA skaidroja, ka šīs abas sabiedrības ir reģistrētas vienam konkrētam ieguldījumam jaunā biznesā ar industrijas speciālistu. Kompānijas nodarbošanās ir tā sauktie «B2B» jeb «business-to-business» pakalpojumi, un ieguldījums plānots vairāku gadu perspektīvā.

Firmas.lv dati rāda, ka LRC Build 1 un LRC Build 2 ir līdzīpašnieki uzņēmumā SIA Alfarent. Šajā uzņēmumā LRC Build 1 pieder 24,5%, LRC Build 2 arī 24,5% un Guntim Mālniekam - 51% daļu. Alfarent reģistrēts pērn decembrī ar 100 000 eiro pamatkapitālu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra