Saistībā ar svārstīgo situāciju akciju tirgos un lai pilnībā izvērtētu akciju piedāvājuma laikā identificētos alternatīvos finansējuma piedāvājumus, ir pieņemts lēmums pārcelt AS Citadele banka akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO) uz citu laiku, informē bankas pārstāvji.

Sākotnējā publiskā piedāvājuma gaitā uzņēmums saņēma pozitīvu vērtējumu un interesi no institucionālo un privāto investoru puses, tomēr pašreizējie tirgus apstākļi nav piemēroti sākotnējā plāna īstenošanai.

Tikšanās un prezentācijas akciju publiskā piedāvājuma laikā deva iespēju ar Baltijas reģionu un banku iepazīstināt plašu investoru loku.

Procesa laikā konkretizējās vairākas stratēģiski nozīmīgas alternatīvas finansējuma piesaistei, kas bankai var sniegt nozīmīgu pievienoto vērtību.

Lai tās izvērtētu un izmantotu, akciju publiskais piedāvājums ir pārcelts uz vēlāku laiku, informē banka.

Bankas pārstāvji uzsver, ka saglabās fokusu uz izaugsmi Baltijas reģionā, palielinot bankas pakalpojumu vērtību un ērtību klientiem, un biznesa vērtību - akcionāriem. Bankas īpašnieku un vadības mērķis ir izveidot Citadeli par vadošo vietējo banku, ko izvēlas uz attīstību orientētas privātpersonas un mazie un vidējie uzņēmumi Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Citadele bankas valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis teica: «Lai arī tirgus situācijas dēļ mums ir nācies pārcelt akciju publisko piedāvājumu uz citu laiku, investoriem ir patiesa interese par Citadeli. Intensīvā darba rezultātā esam atraduši stratēģiski nozīmīgas alternatīvas finansēšanas iespējas un kopā ar līdzšinējiem ilgtermiņa investoriem tās izvērtēsim. Mūsu bizness ir stabils un pelņu nesošs un esam cieši pārliecināti, ka pieņemtais lēmums šajā brīdī ir vispareizākais. Citadeles fokuss nemainīsies - arī turpmāk tā būs attīstība, piedāvājot klientiem izdevīgus un kvalitatīvus pakalpojumus.»

Privātpersonām, kuras ir iesniegušas pieteikumu uz akciju parakstīšanos, līdzekļi kontos tiks atbloķēti līdz 2015. gada 12. novembra dienas beigām.

Daiga Auziņa-Melalksne, Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja: «Tas ir Citadeles un investīciju bankas lēmums. Viņiem ir informācija par investoru interesi. Es domāju, ka tam nevajadzētu iespaidot nākotnes izredzes, jo investori vērtē uzņēmuma darbības rezultātus un konkrētā piedāvājuma nosacījumus.»

Db.lv jau rakstīja, ka banka Citadele plānoja veikt akciju sākotnējo publisko piedāvājumu fondu biržā Nasdaq Riga un Londonas Fondu biržā, informē bankā.

Piedāvājuma ietvaros tika plānots izlaist jaunās kompānijas akcijas ar mērķi piesaistīt jaunu kapitālu līdz pat 115 miljoniem eiro.
 


 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra