51% no paņemtajiem patēriņa kredītiem tiek ieguldīti mājokļa remontā vai automašīnas iegādē un vidējā kredīta summa ir 1800 eiro, liecina bankas Citadele apkopotā informācija.

Patēriņa kredīta līdzekļus mājokļa remontā iegulda katrs trešais jeb 30% iedzīvotāju, savukārt katrs piektais jeb 21% iegādājas automašīnu, liecina bankas Citadele apkopotā informācija par patēriņa kredītu darījumiem pēdējo 12 mēne šu laikā.

Citadeles apkopotie dati liecina, ka vīrieši ņem lielāku patēriņa kredīta summu nekā sievietes – vidēji 1900 eiro, kamēr sievietes 1700 eiro. Vīrieši ir arī aktīvāki patēriņa kredīta ņēmēji – 56% no visiem patēriņa kredītiem ir izsniegti tieši vīriešiem.

Patēriņa kredītā iespējams saņemt gan pavisam nelielu summu, gan tādu, kas sasniedz vairāku mēnešalgu apmēru. Tomēr pārsvarā iedzīvotāji rūpīgi un atbildīgi izvērtē, gan kredītsaistību apmēru, gan to, vai plānotais mērķis un iek ārotais pirkums tiešām ir nepieciešams. Redzam, ka visbiežāk patēriņa kredīta mērķi ir pielāgoti noteikta dzīves posma prioritātēm, lai uzlabotu dzīves kvalitāti. Ja patēriņa kredītu izglītības iegūšanai lielākoties izmanto līdz 30 gadu vecumam, tad medicīnas pakalpojumu segšanai - p ēc 40 gadiem. Interesanti arī, ka jauni vīrieši līdz 30 gadiem patēriņa kredītu lielākoties izmanto automašīnas iegādei, bet pēc 30 gadiem – mājokļa remontam, savukārt sievietēm neatkarīgi no vecuma allaž aktuālākais mērķis ir mājokļa remonts, saka B.Tētiņa.

Bankas Citadele apkopojums veidots, balstoties uz bankas datiem par patēriņa kredītu darījumiem laika posmā no 2014.gada jūlija līdz 2015.gada jūlijam. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra