Saskaņā ar bankas Citadele sniegto informāciju no 99 pirmās mājokļa galvojumu programmas kredīta pieteikumiem 62% gadījumos interesentu ir pieprasījuši kredīta summu no 10 tūkstošiem eiro līdz 40 tūkstošiem eiro, informē Finanšu ministrija.

Finanšu ministrija atbalsta plašāku komercbanku iesaisti Pirmā mājokļa galvojumu programmas īstenošanā. Programmas darbība tika uzsākta ar 332,68 tūkstošiem eiro, bet janvāra beigās valdība nolēma pirmā mājokļa programmas finansēšanai papildus novirzīt 635 tūkstošus eiro. Pašreiz programmai pieejamais finansējums ir 967,97 tūkstoši eiro.

Pirmā mājokļa iegādes galvojumu programmas īstenošanā vispirms jādomā par iedzīvotāju labklājību. Tādēļ programmas īstenošana jāsāk pēc iespējas ātrāk. Lai tas notiktu, atbalstām plašāku komercbanku iesaisti un visu iesaistīto pušu izpratni par programmas nepieciešamību. Te nav vietas ilgstošām diskusijām, ir jāuzsāk kopīgs darbs, uzsver finanšu ministrs Jānis Reirs.

Saskaņā ar VAS Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum sniegto informāciju šāds finansējuma apjoms ir pietiekams 640 galvojumu izsniegšanai. Galvojumu apjoms ir atkarīgs no aizdevuma summas. Atbilstoši bankas Citadele sniegtajai informācijai aizdevumu apjoms ir mazāks, nekā sākotnēji plānots. Tas rada iespēju izsniegt vairāk galvojumu.

Gadījumā, ja Pirmā mājokļa galvojumu programmai nav pieejami pietiekoši līdzekļi, papildu finansējuma piešķiršanas iespēja jāskata likuma Par valsts budžetu 2016. gadam sagatavošanas procesā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra