Konkursā par Augusta Deglava ielas izgāztuves rekultivācijas tehniskā projekta izstrādi, autoruzraudzību un būvdarbu veikšanu uzvarējusi SIA Merks, kas ar Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentu gatavojas slēgt vairāk nekā 4,47 miljonus latu vērtu līgumu, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā publicētais paziņojums par konkursa rezultātiem.

Par konkursa uzvarētāja galveno izvēles kritēriju tika izvirzīts saimnieciskais izdevīgums. Kopumā konkursā pieteicās septiņi būvuzņēmumi.

Iepriekš mediji ziņoja, ka Augusta Deglava ielas izgāztuves atkritumu slānī konstatēta naftas produktu un smago metālu klātbūtne. Rekomendācijās tika ieteikts veikt atkritumu pārvietošanu uz teritorijas ziemeļu un centrālo daļu. Atkritumu kalnam jāierīko drenāžas sistēma gruntsūdeņu savākšanai un novadīšanai, un tas ir jāpārsedz ar ūdensnecaurlaidīgu segumu, kā arī ir jāveic tā apzaļumošana. Rezultātā tiks sakopta pilsētas zeme 24 hektāru platībā.

«Šajā teritorijā varētu izveidot, piemēram, futbola laukumu, uzcelt hokeja halli un ierīkot parku, kuru ziemā varētu izmantot kā slēpošanas kalnu. Taču jebkurā gadījumā šis pilsētas kauna traips pārtaps par glītu, sakoptu, lietderīgi izmantojamu vietu,» pērnā gada februārī, atbalstot projektu, pauda Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas vadītājs Vjačeslavs Stepaņenko.

Teritorijas sakārtošana tiks veikta ar Kohēzijas fonda līdzfinansējumu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra