Nu jau sabrukušajam lielveikalam Maxima blakus esošā daudzdzīvokļu ēka jebkurā brīdī var sabrukt, tāpēc tā būtu jānojauc ar organizētu sprādzienu paņēmienu. Tā Latvijas Televīzijas raidījumam Panorāma norāda arhitekts Einars Vilnis.

Viņš arī pauž savu versiju par to, kāpēc sagāzās veikala Maxima priekšējā sienā. Pēc E. Viļņa domām, to neveicināja uz veikala jumta sakrautā krava. Tas notika tādēļ, ka blakus piebūvētā daudzdzīvokļu māja spieda uz priekšu veikala paneļus.

Bet veikala jumts, kā norāda E. Vilnis, ielūza tamdēļ, ka iepriekš tajā vietā ir noticis ugunsgrēks – ja kaut kas ir dedzis un pēc tam ar aukstu ūdeni apdzēsts, tad materiāla struktūra ir izmainīta. Tajā vietā arī, pēc arhitekta domām, noticis pirmais ēkas konstrukciju lūzums.

Tālāk Panorāmas sižetā E. Vilnis stāsta, ka, nojaucot atlikušās lielveikala Maxima konstrukcijas,  blakusesošā daudzīvokļu ēka agri vai vēlu sagāzīsies. «Tas var būt pēc stundas, varbūt pēc divām dienām, varbūt pēc mēneša. Viņa [ēka – red.] šajā situācijā būtu ar organizētu sprādzienu, uz iekšpusi savācot, jāsagāž,» saka Einars Vilnis.

Panorāmas sižets:

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra