Pēc Rīgas pilsētas būvvaldes rīkotājām pārbaudēm sabiedriskas nozīmes ēkās, būvuzņēmuma SIA Re&Re objektos, Rīgas veikalos Maxima un Rimi/Supernetto divos konstatēts iespējams to konstrukciju nestspējas apdraudējums: Rimi veikalā, A. Deglava ielā 110,  un Maxima veikalā  Lubānas ielā 117, tirdzniecības centrā Sahara.

Veicot ekspluatācijā nodoto lielveikalu Maxima vizuālu apsekošanu, būvvalde ir konstatējusi, ka tirdzniecības centra Sahara Rīgā, Lubānas ielā 117, kurā atrodas lielveikals Maxima, nesošajās konstrukcijās visos tā stāvos ir novērojama caurejoša plaisa, kuras platums vietām sasniedz 2-3 cm. Būvvalde ir informējusi minētā tirdzniecības centra īpašnieku par vizuālās apsekošanas laikā konstatēto, kā arī uzdevusi nekavējoties veikt tirdzniecības centra nesošo konstrukciju tehnisko apsekošanu, lai noskaidrotu plaisu rašanās iemeslus un to iespējamo ietekmi uz ēkas noturību un drošību.

Veicot ekspluatācijā nodoto Rimi lielveikalu vizuālu apsekošanu, būvvalde ir konstatējusi, ka vizuāli ir novērojama lielveikala Rimi Rīgā, Augusta Deglava ielā 110, jumta konstrukciju (siju) izliece, vietām novērojami jumta ieseguma bojājumi (t.sk. korozija), kā arī plaisas lielveikala ārsienās. Būvvalde ir informējusi minētā lielveikala īpašnieku par vizuālās apsekošanas laikā konstatēto, kā arī uzdevusi nekavējoties veikt lielveikala ēkas tehnisko apsekošanu, lai noskaidrotu tās konstrukciju noturību un drošību.

Būvvaldei nav piešķirtas tiesības apturēt ēku ekspluatāciju. Par ēku ekspluatācijas pieļaujamību un cilvēku drošu uzturēšanos tajās atbild minēto ēku īpašnieki. Tādējādi pirms apmeklētāju ielaišanas ēkās to īpašniekiem jānovērtē ēku tehniskais stāvoklis un jāapzinās visi ar drošību saistītie riski.

Uz šo brīdi Rīgas pilsētas Būvvalde ir veikusi dokumentācijas un vizuālo pārbaudi 61 veikalā Maxima, 14 būvuzņēmuma SIA Re&Re objektos, 58 veikalos Rimi/Supernetto, 48 sabiedriski nozīmīgās ēkās, kam būvatļaujas bija izsniegtas 2013. gadā, 61 sabiedriski nozīmīgā ēkā, kam būvatļaujas tika izsniegtas 2012. gadā. Sešos  objektos būvdarbi ir tikuši apturēti, no tiem 2 objektos ir novērsti konstatētie trūkumi un būvdarbi ir atsākti. Savukārt 5 objektos ir konstatēta patvaļīga ekspluatācija.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra