Šā gada oktobrī, salīdznot ar septembri, būvniecības izmaksas Latvijā augušas par 0,3%. To visvairāk ietekmēja cenu kāpums ceļu būvē nepieciešamām dolomīta šķembām un asfaltbetonam, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas augušas par 0,6%, būvmateriālu cenas – par 0,3%. Strādnieku darba samaksa samazinājās par 0,2%, galvenokārt kritums vērojams inženierbūvēs nodarbinātajās profesijās.

Gada griezumā būvizmaksu pieaugums vērojams 1,4% apmērā.

Datus par būvniecības resursu cenām sniedz ap 180 būvuzņēmumu un ap 30 tirdzniecības uzņēmumu. Būvizmaksu indeksa aprēķinos tiek izmantotas būvmateriālu cenas, ko uzņēmumi sniedz rūpniecības ražotāju un importa cenu indeksu aprēķiniem, skaidro CSP pārstāvji.

Cenu apsekojuma izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kam 2012. gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apjoms. 79% no apsekotajiem uzņēmumiem pašu spēkiem veikto darbu apjoms pārsniedza 1 milj. latu gadā, no tiem 20% uzņēmumu darbu apjoms bija virs 5 milj. latu gadā. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

Db.lv jau rakstīja, ka ekonomists Ģirts Rungainis pauda, ka traģēdija Zolitūdē ietekmēs būvniecības izmaksas, kas palielināsies, un tādējādi veicinās arī Latvijas ekonomikas izaugsmes tempu palēnināšanos.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra