Valsts akciju sabiedrība Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) īsi pirms gadu mijas parakstījusi granta līgumu par projektu, kas paredz robežkontroles punkta Vientuļi (Latvija) rekonstrukciju un robežkontroles punkta Bruņiševa (Krievija) sakārtošanu.

Latvijas pusē tiks pārprojektēts un atjaunots Vientuļu rekonstrukcijas projekts, kā arī līdz 2014.gada beigām plānots veikt pirmās kārtas būvdarbus. Savukārt kaimiņvalstī paredzēti Bruņiševas priekšizpētes darbi, tehniskā projekta izstrāde un attiecīgi nepieciešamie būvdarbi.

Projekta kopējās izmaksas plānotas 6,44 milj. eiro (4,52 milj. Ls) apmērā, tostarp 4,22 milj. eiro (2,96 milj. Ls) tiks novirzīti Vientuļu rekonstrukcijai, bet 2,22 milj. eiro (1,56 milj. Ls) – robežkontroles punkta Bruņiševa sakārtošanai.

Lai sasniegtu iecerēto mērķi, piesaistīts «Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2007. – 2013. gadam» finansējums, kas veido 90% no kopējām izmaksām. Atlikušie 10% ir Latvijas un Krievijas valsts budžeta līdzekļi.

Projekta pieteicējs un vadošais partneris ir VNĪ. Turpretī kaimiņvalsts sadarbības partneri ir Krievijas Federācijas Federālā valsts robežu iekārtošanas aģentūra (Rosgraņica) un Federālā valsts pārvaldes iestāde «Krievijas valsts robežas būvniecības un ekspluatācijas objektu direkcija» (FGKU Rosgranstroi).

Iecerētos darbus plānots pabeigt līdz 2014. gada 31. decembrim.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra