Būvinspekcija Liepājā apsekojusi 14 ēkas, lai pārliecinātos, ka to būvkonstrukcijas nerada draudus apmeklētājiem, kā arī – vai šīs ēkas tiek izmantotas atbilstoši ekspluatācijas noteikumiem. Pārkāpumi konstatēti vienīgi veikalā Depo, kur nav bijusi sakārtota dokumentācija.

Līdz dokumentācijas sakārtošanai pārtraukti celtniecības darbi vienā no Depo būvprojektiem.

Datus Būvvalde apkopojusi atsevišķi par sabiedriski nozīmīgām publiskām ēkām būvniecības procesā, kā arī pēdējos piecos gados ekspluatācijā pieņemtajām ēkām.

Atbilstoši ministrijas pieprasījumam apsekoti seši būvniecības procesā esoši būvobjekti un astoņas pēdējos piecos gados ekspluatācijā pieņemtās sabiedriski nozīmīgās ēkas, kurās vienlaikus var uzturēties vairāk nekā 100 cilvēku.

Ārkārtas pārbaudes uzdots veikt pēc Rīgā, Zolitūdē, notikušās traģēdijas, kurā iegruva tirdzniecības centra Maxima jumts un bojā gāja 54 cilvēki.

Būvinspekcija apsekoja Liepājas reģionālo slimnīcu, 1. Ģimnāziju, Trīsvienības baznīcu, Kurzemes apgabaltiesas ēku un veikalu Depo – objektus, kuros pašreiz notiek siltināšanas, rekonstrukcijas vai renovācijas darbi un vienlaikus uzturas apmeklētāji, klienti, darbinieki. Izņemot veikalu Depo, citos no šīs grupas objektiem pārkāpumi netika konstatēti.

Veikals Depo ir būvobjekts, jo Būvvalde  šā gada sākumā ir izdevusi divas būvatļaujas noliktavas piebūvju atjaunošanai. Divas būvmateriālu noliktavas nojumes, kuru atjaunošanu paredz šīs būvatļaujas, sagruva nenotīrītā sniega slodzes dēļ 2011. gada janvārī un 2012. gada decembrī. Nojumes nav saistītas ar veikala galveno ēku.

Pārbaudē būvinspektori konstatēja, ka darbi, kas abos projektos paredzēti, ir veikti, taču otrā būvprojekta ietvaros uzsākti papildu darbi – konstruktors, kurš izstrādāja atjaunošanas projektus, ir konstatējis, ka veikala nojumes nepieciešams pastiprināt vēl vairākās vietās. Atoruzraudzības kārtībā ir saskaņoti šie darbi, taču, ņemot vērā, ka tās ir nesošās konstrukcijas, Būvvalde apturējusi tālākos darbus un uzdevusi iesniegt projekta korekcijas. Vienlaikus ir uzdots veikt visas veikala ēkas atkārtotu tehnisko apsekošanu, lai pārliecinātos, ka šī veikala jumts ir drošs. Šī gada sākumā, pirms nojumju atjaunošanas, jau tika veikta tehniskā apsekošana.

Šobrīd  situācija Depo nav bīstama, un, tikko veikala ēkas īpašnieks/būvdarbu pasūtītājs izpildīs Būvvaldes prasības, atjaunošanu un pastiprināšanu būs iespējams atsākt.

Līdz šim Depo būvdarbi notika naktīs, kad veikals pircējiem ir slēgts; zonas, kur notika būvdarbi, nepiederošām personām bija slēgtas.

Otrkārt, tika pārbaudītas pēdējo piecu gadu laikā, tas ir, kopš 2009. gada, ekspluatācijā nodotās sabiedriski nozīmīgās ēkas, piemēram, Māras baznīca Koku ielā 1, biroju un veikalu ēka Jūras ielā 25/29, Liepājas Olimpiskais centrs Brīvības ielā 39 u.c. ēkas.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra